Skocz do zawartości

Małe gupiki i pytania odnośnie odchowania ich


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Przedwczoraj urodziło mi się 15 małych gupików i mam kilka pytań.

Na początek może podam kilka informacji:

Pojemność akwa - 10L

Temperatura - 26

Ilość młodych - 15 (nie mniej, może tylko więcej o 1-2)

Pokarm - Mikrovit basic (tropical)

 

I moje pytania:

- Czy 10 L akwa wystarczy, by je odchować aż dorosną?

- Czym je jeszcze karmić?

- Kiedyś też próbowałam wyhodować gupiki, ale mi karłowaciały i jeszcze były strasznie pokrzywione (samice krzywe i małe, a samce małe, ale proste[2-3 cm długości]). Wtedy nie miałam akwa 10L, więc młode siedziały w kotniku.

- Czy można dolać im na wszelki wypadek jakiegoś lekarstwa? (mam CMF na stanie, ale mogę jeszcze coś kupić jak co)

 

 

 

mod.- Są linki,odpowiedzi.. Zamykam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Musisz dać coś większego bo w tym akw 10L będą ci wolno rosły. Ja mam małe gupiki w około 60l akw. Stało puste to włożyłem je tam aby szybciej rosły. Minęło od narodzin 9dni i już mają około 1,5cm. Więc radzę ci poszukaj coś większego a zobaczysz efekty rośnięcia rybek. A co do karmienia to najlepiej jest karmić suchym pokarmem jak dorosłe ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwarium 10l wystarczy do momentu aż urosną do ok. 1cm. Najlepszym akwarium do odchowu gupików jest 40l. Żadnej chemii bo będą pokrzywione. Co do karmienia to nie zgadzam się z poprzednikami. Nie ograniczaj się tylko do suchego pokarmu. Jest to rozwiązanie dobre na pierwsze 3 dni. Najlepsze okaże się rozdrobnione żółtko jaja kurzego (tylko radzę nie przesadzać bo woda może mętnieć) gdy już podrosną możesz pomyśleć o jakimś małym żywym pokarmie typu Solowiec, oczliki. Karmienie w pierwszych dwóch tygodniach życia jest najważniejsze. Małe gupiki najlepiej czują się gdy "pływają" w pokarmie. Radzę co jakiś czas robić podmianę wody (ok. 20%), puste akwarium nadaje się najlepiej, po powierzchni może pływać wgłębka. No i filtr nie może być zbyt mocny aby nie tworzył się efekt "pralki" :) myślę, że to wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...