Skocz do zawartości

"Lśniooczek": zbieramy informacje.


Noname
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko czy ktoś spotkał się z taką rybką. W akwarystycznym do którego uczęszczam są te rybki (podpisane jako: lśniooczek). I pytam się was czy ktoś może hoduje te rybki? Interesują mnie podstawowe informacje, czyli minimalny litraż itd... Rybka wygląda tak: jest mała, taka przezroczysto szara (srebrna) i jej oczy są niebiesko lśniące. Więc do dzieła. Rybka przypomina Ozirias melanostigma oraz Aplocheilichthys macrophthalmus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ta rybka, w sklepie nazwa łacińska brzmi: Ozyrias i dalej coś na "W".

Może chodzi Ci o Oryzias woworae ?

Gdzie to dają ? W jakim sklepie ?

Tylko tyle udało mi się znaleźć, to z innego forum więc tylko cytat : "... Oryzias woworae - ryba odkryta w jeziorze Sulawesi 2010

Informacji co do samej ryby jest bardzo mało, jednakże to czym dysponuję to :

PH 6-7

Wielkość rzekomo do 3 cm jednak dostępne egzemplarze są większe - wielkość mała tęczanka.

Ubarwienie - podobne do tęczanki neonowej - jednak ryby te są bardziej wybarwione, mają czerwone płetwy skrzelowe i charakterystyczne czerwone obramowanie ogona.

Informacji co do temp. wody jak i jej twardości nie posiadam tak więc trzeba się domyślać iż ryba ta potrzebuje takich parametrów jak ryby z jeżiora Sulawesi... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...