Skocz do zawartości

Poważny problem. POMOCY !!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam bardzo powazny problem. Mianowicie od jakiegoś czasu konkretniej miesiaca badz 1,5 miesiaca mam w akwa korzenie. Wygotowane wyprazone w piekarniku. Przechodzilem przez zabarwianie wody i metnienie. teraz gdy nagle woda stala sie wrecz krysztalowa zaczely mi padac masowo ryby. Wczoraj wieczorem wszystkie sobie weseolo plywaly a teraz patrze 5 rybek lezy na dnie martwych. Co to moze byc. Korzenie pokrylo cos na styl plesni, taka wata. Co to moze byc, prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką pleśń też miałem ale usuwałem ją dzień dnia aż w końcu przepadła. Być może nie usuwałeś jej regularnie i nie dbałeś o zbiornik.

Przyłączam się do kolegi wyżej oraz proszę o fotki zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwa 45 litrow, obecnie zostaly 3 molinezje (mialem same molinezje w sumie), podmianki robie raz na dwa tyg mniej wiecej, wczesniej jak mi metniala woda i barwily ja korzenie to zdarzalo sie nawet codziennie, filtr mam o ile dobrze pamietam aquael fan plus czy jakos tak naprawde nie pamietam. ale daje bardzo dobrze. nie mialem wczesniej takich problemow. Parametrow wody nie podam bo nie mam jak sprawdzic. Temperatura od 27-28 stopni zalezy czy swiatlo chodzi w dzien czy nie. Zauważylem tez ze ta plesn rzucila sie na rosliny. porosla caly mech jaki mam w akwa i reszta roslinek zaczela mi padac. Poprostu gnija. Fotki porobie jutro i postaram sie wrzucic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard ;)

Przerybione akwarium + syf.

Pierwsze co powinieneś zrobić to zamienić obsadę, bo jest fatalna.

Jeżeli nie masz zamiaru kupić testów do wody zrobiłbym tak:

- Oddałbym wszystkie ryby jakie masz

- Zrobił całkowity restart

- Dobra odpowiednie ryby do litrażu

 

Zapewniam Cię, że przy minimum opieki nad akwarium wszystko będzie ok.

Podstawa to dobra filtracja i odpowiednia obsada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim cube też miałem tą plagę, oczyszczałem korzenie, odmulałem tą galaretę i lekko przepłukiwałem po tym filtr. Miałem ten syf nawet na podłożu, wszystko minęło po czyszczeniu tych korzeni i separacji ich w misce z dala od światła. Mi pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...