Skocz do zawartości

Żałobniczki a gupiki, mieczyki i platki


krolo777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie tych trzech rodzajów rybek, mianowicie które rybki mogą wprowadzać najwięcej zamieszania w akwarium, które z nich odłowić? nie wiem czy odłowić tylko gupiki bo widziałem jak żałobniczki je jadły :) Ale dzisiaj po powrocie ze szkoły zobaczyłem zabitego mieczyka i nie wiem czy nie odłowić żałobniczek. Które z tych rybek najlepiej odłowić do drugiego akwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametrów wody niestety nie znam.

Akwarium 112l, Obsada jest bogata, dlatego dokupiłem drugie akwarium (co prawda małe), żeby odłowić część rybek, więc tak:

2 plecostomusy

6 kirysków (pstry, albinosy, spiżowe)

Neony innesa + czarne - razem 12szt

3 żałobniczki

gupików nie policzę bo pełno jest małych,

mieczyki, bodajże 5 rodzajów a sztuk 10

platki - 4szt

3 molinezje.

 

 

@Edit

I teraz pytanie: Które z nich odłowić ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski powinny być jednego gatunku tak samo jak i neony.

Masz obecnie w akwarium spore przerobienie i z tond możne wynikać agresja u ryb. Mieczyki jak podrosną będą miały ok 8 cm i samce zaczną walczyć o dominacje. Reszta ryb tez podrośnie i zrobi się im ciasno.

Jakiej wielkości masz 2 akwarium? Musisz zrobić korektę obsady.

 

edit: glonki do oddania. I straszna zupa rybna w twoim akwarium jest :o .

Pierwsze co trzeba zrobić to dobrze dobrać obsadę zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie akwarium zaledwie 15l, ale istnieje możliwość dokupienia trzeciego 25l. Miejsca u mnie nie brak na małe akwaria, bo duże na chwilę obecną odpada.

15 L nadaje się na krewetkarium lub kotnik. Jest za małe dla ryb. Na forum poszukaj tematów jak powinna wygladać prawidłowa obsada zbiornika 112L.

Przeniesienie ryb w twoim wypadku nic nie da bo wydaje mi się że agresja u ryb jest wywołana przerybieniem. Bo ryby te żyjące w dobrych warunkach nie przejawiają agresji wobec siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale jeżeli odłowie załóżmy żałobniczki i gupiki (te malutkie) do momentu dokupienia normalnego akwa to chyba sytuacja jednak się troche poprawi?

Jeżeli odłowisz Żałobniczki i małe gupiki to po pewnym czasie prawdopodobnie zostaną ci tylko Żałobniki w tych 15L jeżeli zdołają przeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...