Jump to content

[600l] my reef

Raffy
 Share

Recommended Posts

witam. Na chorobowym się mi nudzi lezac w łózku, a to, ze takie bagienko przy mnie funkcjonuje, to postanowilem go Wam pokazac ;)

Dołączona grafika

W obiegu 600l

stado pokolcy, błazeków, wargaczy, anthiasy, chromisy itp.

akwarium pod koralowce miekkie, ogólnie założone było z myslą łatwosci w obsługi i nie zabierania tylu czasu.

8x54w światła, 80kg LR

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Kasy nie liczę, istnieje potrzeba to muszę to i tamto kupić, paragony wywalam ;)

Zbiornik funkcjonuje od roku, jedynie co to podmieniam tam wodę raz na 2tyg. i codzienne karmienie ryb. Od czasu do czasu dolewka odparowanej wody i to wszystko.

Pytanie za kwadryliard punktów. Akwarystyka morska, to nie moja dziedzina. Mogę ocenić co najwyżej czy mi się wizualnie podoba, czy nie. Tutaj pojawia się moje pytanie. Siedziałem trochę na NR. Głównie podziwiałem baniaki.

Dlaczego tamte biją po oczach feerią barw, a u Ciebie jest tak...brązowo? :P

Ponieważ w tym akwarium rosną najprostsze koralowce miękkie, które nie wymagają codziennego 'latania' przed nimi, na co ja pozwolić nie mogę :( Akwarium musi być bezproblemowe, gdyż czasu nie mam zbytnio. Postawiłem na najprostsze koralowce i stado kolorowych ryb, niestety korale z grupy miękkich są przeważnie beżowe, różowe, czasem bordowe (nie licząc wielu kolorowych grzybowieńców, których nie widać na fotce bo są malutkie, a gabaryty baniaka spore ;) ). Korale miękkie odżywiają się 'światłem', w ich komórkach są glony symbiotyczne i tą drogą się odżywiają i nie wymagają dokarmiania, organiczam się tylko do co2tygodniowej podmiany wody i na tym się kończy opieka, nie licząc codziennego dokarmiania ryb ;)

Dołączona grafika

Przegroda po prawej stronie jest zamontowana na okres adaptacyjny i zapoznawczy a. leucosternona, który trafi do akwarium we wtorek ;) W planie mam sprzedaż Siganusa dorosłego i wymianę świetlówek, nowe korale po nowym roku ;)