Skocz do zawartości

akwa 25l od poczatku


Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Postanowiłem zrobić reset akwa i tutaj piszę do was pomóżcie mi je urządzić.

 

wymiary, 45x20x30,

oswietlenie: http://allegro.pl/modul-oswietleniowy-sunny-11w-aquael-6500k-i1931412752.html

 

napiszcie jakie podłoże, jakie roślinki na pierwszy, drugi i trzeci plan i jakie rybki.

 

Tylko jeśli możecie to nie piszcie jakimiś kosmicznymi nazwami tylko wklejajcie linki najlepiej z allegro abym wiedział gdzie to dostać:D

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wkleje linka do allegro, ale na podłoże może być jakiś tani substrat np jbl manado. Ten moduł jest ok (sam mam taki i wystarcza na ten litraż) tylko będziesz potrzebował do tego podstawek/obudowę, rozumiem, że ją posiadasz tylko moduł się skończył/przepalił?

 

Jeżeli chodzi o roślinki, raczej pomyśl o cieniolubach, tu masz spis takich roślinek -> klik

 

Co do rybek, cokolwiek małego i w "rozsądnej" ilości. Wielu akwarystów na forum pewnie powie, że najlepiej będzie trzymać gupiki, bojownika czy drobniczki. Ja uważam, że najlepiej trzymaj się zasady 1l wody na 2cm rybki, unikniesz dzięki temu przerybienia - może neonki simulansy, albo razbory plamiste?

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj się go kup 6 krewetek rc i zrób krewetkarium.

 

Uzasadnij, dlaczego ma się "nie słuchać" kolegi z postu powyżej? Musisz mieć konkretny powód ku temu stwierdzeniu.

Zła obsada? Ogólnie złe rady?

Co to w ogóle ma być za wpis? Pierwsza część zdania nie powinna sie pojawić, bez uzasadnienia.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wkleje linka do allegro, ale na podłoże może być jakiś tani substrat np jbl manado. Ten moduł jest ok (sam mam taki i wystarcza na ten litraż) tylko będziesz potrzebował do tego podstawek/obudowę, rozumiem, że ją posiadasz tylko moduł się skończył/przepalił?

 

Nie nie przepalił się moduł tylko montuje go bo nie miałem wcześniej, a z czego można zrobic tą obudowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja obsady:

-około 10 neon (simulans,czerwony lub inessa)

-coś na dno ,czyli:otoski lub zbrojniki niebieskie

 

 

Więcej nie wiem co proponować do takiego akwarium , ale jeśli coś jeszcze to coś żyworodnego ,np.molinezje,mieczyki lub platki :)

Coś w tym stylu :) I to by było na tyle :) Jeżeli akwa będzie dobrze zagęszczone przez roślinki możesz wpuścić parę krewetek i niech się mnożą :)

Pozdrawiam,

Rafał

 

 

Zbrojniki niebieskie i neony inesa do 25l?, o reszcie nie wspomnę. Chyba kolego oszalałeś. Radzę poczytać więcej o rybach i ich wymaganiach. Dostajesz ostrzeżenie, za wprowadzanie w błąd.

Proszę zmienić kolor czcionki w podpisie. Czerwony kolor zarezerwowany jest wyłącznie dla admina i moderatorów.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja obsady:

-około 10 neon (simulans,czerwony lub inessa)

-coś na dno ,czyli:otoski lub zbrojniki niebieskie

 

 

Więcej nie wiem co proponować do takiego akwarium , ale jeśli coś jeszcze to coś żyworodnego ,np.molinezje,mieczyki lub platki :)

Coś w tym stylu :) I to by było na tyle :) Jeżeli akwa będzie dobrze zagęszczone przez roślinki możesz wpuścić parę krewetek i niech się mnożą :)

Pozdrawiam,

Rafał

Co? o.O Gdzie otosy, zbrojniki, molki, mieczyki(o zgrozo!), platki do takiej szklanki?!

 

nie wiem co proponować do takiego akwarium

Rafał

Skoro nie wiem, to nie piszę i nie wprowadzam ludzi w błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada jaką zaproponowałeś nie powinna w ogóle mieć miejsca.

Neonki do akwarium powyżej 40l, ryby stadne minimum 6- 8 sztuk.

Gupiki? hmm, będąc skrajną napiszę że mogą być, ale 2 małe samce- nie kupuj samic, bo jak się zaczną mnożyć to za nimi nie nadążysz.

Otoski? Nie polecam w zupełności. To rybki wymagające większych zbiorników, od 60l w górę.

Krewetki mogą być- 3-5 sztuk.

 

 

Reasumując:

Neonki- nie,

Otoski- nie,

Gupiki- tak (dwa samce),

Krewetki- tak.

 

Jeśli chcesz pomyśleć o obsadzie sam, proponuję zaglądnąć tutaj- viewforum.php?f=98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...