Jump to content

Obsada 112L

mario5256
 Share

Recommended Posts

Witam, jestem nowy, potrzebuję porady od doświadczonych akwarystów.

Zastanawiam się na mieszkańcami mojego zbiorniczka, wymyśliłem coś takiego:

bojek 1+3

razbora galaxy 15

kirysek panda 8

zbrojnik niebieski 1+1

kakadu 1+3

czy dobrze to zaplanowałem? coś zmienić? aha, bojownik musi zostać ponieważ syn dostał go w prezencie (zresztą stąd się wzięło to akwarium, bo nie mogę patrzeć jak się nurza w 10l kulce), przy okazji mam pytanie, czy mogę tego bojka wrzucić do akwa jeśli woda stoi tylko 3 dni? w kulce ma grzałkę, filtr i podmianę co 2 dni, zastanawiam się co będzie dla niego lepsze.

Witam

moje aqua w miarę dojrzało i zostało zaludnione (tzn. zarybione):

2 pary ramireza

14x neon inessa

1+1 bojek (wiem, nie krzyczcie, ale jak było 1+3 to samice w parę chwilę objadły samczykowi płetwy do połowy :( dostały eksmisję do 25L do czasu kiedy samiec podrośnie) a propos, samiec i samica z którą pływa były z kubka więc nie za duże, natomiast 2 samice z aqua więc przynajmniej 2x większe

2x2 szczupieńczyk pręgowany

5x2 brzanka wysmukła

1x zbrojnik niebieski (ma tak ze 2 cm), może dostanie partnera/partnerkę jak będę wiedział co mam

czy tak może zostać? czy coś zmieniać? nadmieniam że jeszcze 6x kirysek panda/pstry dołączy

obawiam się, że tych brzanek jest za dużo, co o tym myślicie?

Nie doczekałem się żadnej odpowiedzi, więc zrobiłem po swojemu, aktualnie w baniaku siedzą:

- para ramirezek,

- 1+1 bojek,

- 2 pary szczupieńczyk pręgowany,

- 14 neonów Inessa,

- 1 zbrojnik niebieski,

- 6 otosków,

- 2 pary brzanek wysmukłych

jak myślicie, czy tak będzie dobrze? czy mogę dodać jeszcze kilka neonów lub na przykład z 10 galaxy? a krewetki amano pasowałyby do tego?

Sam się zastanawiam czy się dogadają, u kolegi mieszkają już jakiś czas i jest ok, zbrojniki będą dwa (jeden padł niedługo po przybyciu ze sklepu) jak tylko uda się stwierdzić co posiadam, na razie to maleństwo ma ze 2,5 cm. A te krewecie mogę dołożyć? powiększać stadko neonów czy dołożyć drugie, np. razbory galaxy lub klinowej?