Skocz do zawartości

Gupik


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko co do gupików .. Od założenia mojego akwa 126L miałem dwa razy ciąże mojej samiczki , w pierwszym miocie były 4 rybki a w drugim 8 i mam pytanie dlaczego wszystkie te narybki to są samiczki , ani razu nie było tam samca .

Czy u gupików w miocie częściej są samice czy samce ??? Czy może jest to czymś spowodowane że rodzą si tylko samice ??

 

 

 

mod.- Zamykam temacik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podrosły na tyle, żebyś mógł rozróżnić? Ja też myślałam, że wszystkie samice - były szaro ubarwione i nie miały (na oko) gonopedium... a wyrosło mi 5 samic i 8 samców. Trwało to ok. 1,5 msc. Jeśli nie jesteś pewien, możesz spróbować podkarmiać je pokarmem wybarwiającym, to szybko zobaczysz zmiany w ogonkach.

Czytałam również gdzieś, że w naturze gdy pada deszcz, na ogół rodzą się samice... czy jakoś tak. Nie jestem przekonana o słuszności tego twierdzenia - mam deszczownię i większość samców. Ale może coś w tym jest. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że to wszystko samice, nie wiem poczekam do następnego miotu i wtedy zobaczę , bo teraz to tylko samiec zadowolony bo ma w czym wybierać . A chciał bym mieć samce do drugiego akwa , takie własne nie ze sklepu :D .

Jeśli macie coś do powiedzenia w sprawie "dlaczego tylko samice " to piszcie a jak nie to temat do zamknięcia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...