Skocz do zawartości

[30l] Krewetkarium


D3biec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jest to mój pierwszy post na tym forum w związku z czym chciałem przywitać wszystkich forumowiczów :)

 

Swoja przygode z akwarystyką zacząłem około 4 miesiące temu. W sierpniu wpadłem na pomysł założenia małego baniaczka, z czego plan zacząłem realizować na początku września. Początki były ciężkie, pamiętam moją pierwszą panikę związaną z grzybem/pleśnia na korzeniu i związany z tym restart.

 

Na początku września baniaczek wyglądał tak ;)

 

Dołączona grafika

 

z początku nie wyglądał zbyt imponująco, jako że woda była już dojrzała wsadziłem pierwsze zwierzaczki: 5 krewetek RC i 3 otoski mające ostatecznie rozprawić się z niedobitym grzybem

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I tu pierwsza niespodzianka, okazało się, że jedna z samiczek miała jajeczka :)

 

po niecałym miesiącu moim oczom ukazały się takie oto maleństwa

 

Dołączona grafika

 

zmienił się także nieco wystrój... doszły odzyskane/odglonowane z baniaka taty microsorium i anubias

 

Dołączona grafika

 

Dałem roślinkom troszke czasu na porost, równocześnie zainspirowany różnymi fajnymi tłami z roślin wpadłem na pomysł wykonania jakże imponującego tła z mchu taiwan. Padła decyzja, czym prędzej kupiłem troszke taiwana i przy okazji flame'a żeby troszke upiekrzyć korzonek w zbiorniczku.

 

Dołączona grafika

 

w praktyce jednak wypadło to troszke biednie :P

 

zakupione mchy przyszły z "nieproszonymi gośćmi", których trzeba było zwalczyć helenką.

 

z drugiej strony przez ten czas maluszki zdążyły troszke podrosnąć...

 

Dołączona grafika

 

... i obecnie było ich już całkiem dużo :)

 

dzisiejszego dnia zakupiłem 5 neonków simulansów i 2 gupiki endlera, padła też decyzja o utworzeniu konta na forum :).

 

W niedługim czasie zamieszcze zdjęcie "czołowe" baniaczka.

 

a tak wygląda on z boku :)

 

Dołączona grafika

 

Obecnie baniak mieści:

około 30-40 krewetek RC

3 otoski

5 neonków simulansów

2 gupiki endlera

2 helenki

microsorium

3szt anubiasa

korzeń obsadzony mchem flame

siatka obsadzona mchem taiwan

"patyczki z lasu" obsadzone mchem java

 

za odpowiedni klimat zwierzakom odpowiada filtr kaskadowy aqua nova NF-300, oraz moduł oświetleniowy Aquael decolight 11W oraz podmianki wody 50/50 osmoza/odstana kranówka

 

parametry wody:

Gh - 8

Kh - 4

Ph - 7,5

temp - 22st

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa :)

 

temperatura jakoś tak się trzyma od początku i co najważniejsze jest stabilna więc się nią nie przejmowałem, hmm... ale skoro taka będzie lepsza to pomyśle o grzałce z termostatem :)

 

akwarium ma wymiary 40 x 25 x 30

 

a oto zdjęcie "czołowe"

 

Dołączona grafika

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt... podręcznikowo może mały, choć moje neonki simulansy i gupiki nie mają więcej niż 1,5 cm. Najbardziej martwie się o otoski, 3 szt to kompromis odnośnie litrażu i stadności tej rybki, ale niestety nie znam mniejszego zwierzątka które zwalczałaby pleśniową galaretkę tak skutecznie jak one.

 

Ceokiusz, tak jest położony uciętą stroną przodem... niestety ze względu na długość inaczej się nie mieści :(

 

A gdyby tak dać go w drugą stroną. Skoro w tą się mieści to i w drugą wejdzie. Czepiam sie:) Ale patrze na zbiornik pod kątem jak ja bym go urządził więc wybacz:) Jeżeli Tobie tak pasuje to ja nic nie mam przeciwko:)

Sęk w tym, że on z obu stron jest ucięty :P

 

oj tam, tu nie ma co wybaczać, cenie sobie zdanie forumowiczów i każdą rade, która sprawi, że krewcie i rybki poczują się lepiej tudzież baniaczek będzie lepiej wyglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceokiusz, tak jest położony uciętą stroną przodem... niestety ze względu na długość inaczej się nie mieści :(

 

A gdyby tak dać go w drugą stroną. Skoro w tą się mieści to i w drugą wejdzie. Czepiam sie:) Ale patrze na zbiornik pod kątem jak ja bym go urządził więc wybacz:) Jeżeli Tobie tak pasuje to ja nic nie mam przeciwko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie ponownie drodzy forowicze :D

 

Dawno tu nie zaglądałem ale do rzeczy. Pare rzeczy w akwa się zmieniło, wziąłem sobie do serca rady Ceokiusza odnośnie korzenia. O ile inaczej ułożyć go się nie dało rady to przyczepiłem od tej uciętej strony troche mchu jawajskiego, jak rozrośnie nie powinno tak razić ;) . Przez ten czas akwarium z powodu mojego zaniedbania obrosło glonami w tym zielenicami i krasnalami, co do tych drugich - faktycznie opinie o tym, jak upier***wy jest ten glon nie są wyssane z palca :evil: . Szczęśliwie jednak udało się tą batalie wygrać (powiedzmy, niedobitki krasnali będe pewnie przez jakiś czas usuwał). Zmieniła się też troche aranżacja, jeden neonek padł niestety. Jak grzałki nie było tak nie ma... Ale moim postanowieniem noworocznym jest ją w końcu nabyć :D

 

Doszły roślinki:

- hemianthus callitrichoides na trawniczek w centrum

- pelia na kawałku lawy

- phoenix moss

 

Oto jak to wygląda obecnie:

 

Dołączona grafika

 

Co myślicie? Zmiany na plus czy na minus?

 

Przydałaby mi się także przyssawka do tej siateczki, może coś mi polecicie? Widziałem kilka w sklepie akwarystycznym ale one pasowałyby raczej do wszelkiej maści rurek i nie potrafie sobie wyobrazić jak do takiej przyssawki przymocować siatke aby się to pewnie, mocno jedno z drugim trzymało.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...