Skocz do zawartości

Eheim Aquaball 130


Wojtek01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam ten filter od około tygodnia.Działa on w akwarium 50 l.

Nie wiem czy to normalne w tym modelu,bo mam wrażenie jak by miał zbyt złaby zasys wody.

Mianowicie syfki bardzo leniwie i powoli wpływaja do otworów pojemnika na gąbkę.

Filter ma ustawioną kombinację koszyków w następujący sposób:

 

Koszyk dolny-wkład gąbkowy

Koszyk środkowy-kulki ceramiczne JBL

Koszyk górny-gąbka filtrująca

 

Koszyk z kulkami dodatkowo od środka zatkałem ceramiczną tulejką,która szczelnie(chyba )zatyka otwory w koszyku.Na spodzie tego koszyka wywiercone są dziurki,aby mogła przez niego przepływać woda zassana niżej przez wkład z gąbką.

Załość jest drożna i nie mam pojęcia czy ten model ma taki słaby zasys,czy co.

Raczej do słabych nie należy,bo jest przeznaczony do akwa od 60l u mnie jest w 50l.

Macie jakieś doświadczenia z tym modelem.Może coś poradzicie jak mozna coś przymajstrować,żeby mocniej zasysał.Woda co prawda jest czysta,ale oczekiwania wobec tego filtra mam nieco większe.

Witam wszystkich użytkowników forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

W sumie to sam nie wiem.Zdjąłem jeden koszyk ten z ceramiką,ceramikę wsadziłem w niewielkiej ilości do koszyczka z mała gąbką na górze filtra.W dolnym koszyczku tylko gąbka i wydaje sie jakby troche mocniej zasysał,ale szału nie ma.Jak na Eheima to spodziewał bym sie lepszego efektu,tym bardziej że akwarium ma 45 l.

Może to efekt tego,że kupiłem używany a nie nowy.

Tylko nie wiem czy ma to jakieś znaczenie,bo filtr wyglądał na bardzo mało używany i sprzedający pisał że używany tylko przez pół roku.

Producent dedykuje je do akwariów chyba od 60 litrów do 130 l i to całe wszystkie pojemniki.Najlepsze jest to,że filtr z dwoma a nie trzema gąbkami jest juz polecany do mniejszych pojemności,a moc ma taka samą.

Może i filtr jest solidnie wykonany i wygląd ma przyzwoity,ale nie do końca jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...