Skocz do zawartości

problem z tłem


kamil1124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm raczej nie poleca się tego tak naklejać. Na forum Kirysek pisał, że tak ma i drugi raz tego nie zrobi o ile pamiętam ;)

lepiej tło na zewnątrz, zawsze wtedy można wymienić na inne jak się znudzi, albo jak byś musiał odwrócić akwa w drugą stronę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie dokleisz idealnie i będzie się syfek zbierał za tłem, co do samej szkodliwości to opinie są różne, jedni mówili, że mają od lat i nic a inni, że szkodzi (chodzi o substancje chemiczne zawarte w tworzywie, farbie)

Zależy jakiej firmy jest tło.
Ale teraz mówisz o tle strukturalnym? Ja pisałem o zwykłej fototapecie do aqwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja umieszczam tło zawsze wewnątrz akwarium, robię to już od zawsze gdy miałem w domu akwarium. Uważam, że efekt jest dużo lepszy i nie ma z tym problemów syf nie dostaje się po za obrazek dlatego iż podczas mocowania tła wypycha się całą wodę miedzy tłem a tylna szybą, woda bardo dobrze dociska obrazek i wszystko się super trzyma, bardzo istotne jest to by obrazek był wycięty bardzo dokładnie i przylegał idealnie na szybę nie może być zbyt krótki bądź za długi dlatego, że wtedy będzie on podmywany przez wodę i będzie się odklejał. Na początku jest trochę zabawy z tym, ale jeśli załapiecie o co chodzi i dojdziecie do wprawy bez trud zmienicie obrazek w zbiorniku pełnym wody, rybek, roślin w krótkim czasie. Mi cały zabieg zajmuje jakieś 15-20 min bez konieczności upuszczania wody itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy w piątek kupowałem tapetę do 112, to koleś mi proponował bym ją wkleił w wewnątrz, większość baniaków jakie tam mieli to tapetę miało w środku. Mówił że nic nie zaszkodzi, przykleja się silikonem. Gościo się znał dobrze i dużo pomagał ale nie skorzystał bym z tego :P Jak się wewnątrz naklei to może i by ładniej wyglądało, no ale byś tego tła już nie zmienił :/ Można uciąć czymś ten silikon, no ale zostaną ślady... Więc wniosek taki, można zrobić tak i tak :) W sklepie się jeszcze najlepiej zapytać ..... to jest do tapety foliowej .... A tło strukturalne waha się od 150 - 250 zł na allegro ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim akwa miałam przez jakiś czas tło z worka na śmieci. Teraz mam pognieciony ciemny brystol i wydaje mi się, że to daje lepszy efekt. Oto próbka:

 

Dołączona grafika

 

Jeśli chodzi o wkładanie tła do wewnątrz akwa, to raczej bym tego nie polecała. Nie wiadomo jak folia będzie reagować z wodą i czy nie będzie to szkodliwe dla ryb. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak przy gniecionym tle, efekt jest całkowicie inny. Ja mam tło z czarnego worka na śmieci nałożonego na brystol i pofalowanego, myślałam o zmianie go na prosty brystol, jednak teraz widzę że worek ładniej wygląda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawiłam sobie odpowiedniej wielkości brystol i włożyłam go do worka. Worek został przyklejony z tyłu do brystolu tak aby nie odstawał z żadnej strony ;) Brystol służy ukształtowaniu worka oraz usztywnieniu go. Nie mam akwarium przy samej ścianie więc nie mogłam po prostu wepchnąć worka za akwa. Największy problem miałam w znalezieniu worka o odpowiedniej wielkości i mocnym odcieniu czerni. Worek ma jakieś 120L pojemności z tego co pamiętam...

Przy używaniu brystolu trzeba uważać aby się nie zachlapał wodą bo potem zostają na nim rozmyte plamy, przy worku nie ma takiej obawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie to tez kijowo wyglada, bo woda mi kiedys pociekla miedzy moja stara fototapete i tam zostala, nie chcialo mi sie bawic w odklejanie itd... no i teraz zostala mi biala plama... a na czarnym brystolu mocno to widac. musze pokombinowac z tym workiem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem też też ten problem :) Ze wszystkich sprawdzonych sposobów mogę wam polecic jeden jeśli chodzi o foto tapetę.

przyklejenie od tyłu za pomocą zwykłego płynu do naczyn :shock: tat, tak płynu do naczyn.

pęcherzyki powietrza rozprowadzi się równomiernie za pomocą powiedzmy linijki lub czegoś płaskiego. Nie zalecam wew. dlatego że mimo woli zawsze osiada glon i trzeba szybę czyścic. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przerabiałem też też ten problem :) Nie zalecam wew. dlatego że mimo woli zawsze osiada glon i trzeba szybę czyścic. ;)

To prawda, na tapecie wewnątrz jest zawsze najwięcej glonów. Do tego za tapetą zbiera się dużo brudu. Ponadto tło wewnątrz po jakimś czasie blaknie - u mnie po dwóch latach z zieleni, żółtego i brązu została tylko zieleń. Próbowałem tuż przykleić na zewnątrz (na wodę), przy pomocy linijki usuwałem pęcherzyki powietrza, ale mimo wszystko sporo ich zostało i od środka wyglądało, jakby w tle były dziury. Spróbuję z tym płynem do naczyń lub wazeliną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...