Skocz do zawartości

60L - razbora klinowa + bojownik?


pineapple
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w akwarium ok. 60l (60x30x30 - profilowane zatem to 30 w najszerszym miejscu, więc może prędzej to 54l...) następującą obsadę:

5x razbora klinowa (mam zamiar dokupić ok. 5 szt.)

3x kirysek sterbai

3x otosek

2x krewetka amano

+

korzeń

mchy creeping&christmas, gałęzatka, anubias i microsorum.

Woda filtrowana przez torf, dodaję też co2 w płynie.

 

Czy do mojego akwa nadaje się bojownik z dwiema samicami? Chyba lepiej nie trzymać samca w pojedynkę?

Może lepszym wyjściem będzie parka prętnika karłowatego (ale nie mam wysokich roślin, w których mogłyby się schronić).

Ewentualnie czy mogę łączyć z razborami klinowymi microrasborę galaxy albo razborę boraras (którąś z tych małych ok.2-2,5 cm)?Czy nie będą sobie wchodzić w drogę?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neony dopiero co oddałam;)

 

Z tego co czytałam razbory mogą być w zbiornikach od 40-50L, wg mnie mają sporo przestrzeni do pływania. Co do otosków i kirysów - otoski u mnie spędzają czas na roślinkach lub przyssane do szyb, za to kirysy typowo na dnie, więc nie wchodzą sobie w drogę. Ktoś mi kiedyś na innym wątku napisał, że moje akwa jest zbyt małe dla kirysów, ale nie mam komu ich oddać.

Czyli polecacie bardziej prętniki... czytałam, że można mieć parkę 1+1 a większych akwa dopiero dużą grupę. Ogólnie nie upieram się, jak ma im być źle pozostanę tylko przy tych rybkach, które mam, tylko dokupię razbory, żeby były większej grupie i lepiej się czuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Gdyby kogoś to intresowało - od trzech tygodni mam w akwa bojownika. Ryby nie wchodzą sobie w drogę, bojek nie atakuje razbor ani kirysów, zachowuje się bardzo neutralnie. Kupiłam go na giełdzie akwarystycznej, właściwie pod wpływem impulsu - bojowniki sprzedawane były w kubeczkach i uznałam, że nie chcę żeby cierpiał. Tak czy inaczej póki co okazuje się, że razbory są dla niego dobrym towarzystwem. Czasem wchodzi w rejon kirysów, bo zdarza mu się pływać blisko dna, ale nie zauważyłam, żeby je atakował, zwyczajnie się mijają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...