Skocz do zawartości

Pielęgnice *czerwieniaki lifalili- problem z samicą


pondito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Po raz n-ty próbuję rozmnożyć czerwieniaki lifalili ze skutkami bardzo marnymi.

 

Opis problemu:

Po 3 dniach od złożenia ikry (czyli wtedy kiedy akurat ryby powinny się wykluć), matka dostaje,lekko mówiąc, świra. Przegania samca, a sama zjada wykluwające się potomstwo. Dodam, że w trakcie tych 3 dni ryby zachowują się normalnie tzn. na przemian wachlują ikrę dostarczając im natlenionej wody, zawsze jeden z rodziców jest przy ikrze (nawet w porze karmienia zmieniają się w pilnowaniu jajek). Ryby zostały specjalnie wybrane ze stada jako para do rozmnażania, więc raczej odpada problem źle dobranej pary... Parametry zbiornika: 200L, temp 25-26*C, stałe filtrowanie.

 

Co próbowałem zrobić:

-po złożeniu ikry obniżyłem temp do 22*C- wtedy te ryby mocno się uspokajają, ale też zanika ich instynkt macierzyński.

-przeniosłem raz samą ikrę do innego zbiornika, ale po 48h spleśniała.

 

Jakieś pomysły i sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie obniżaj temperatury jak jest już złożona ikra (temperatura powina być 26 C.)

Nie wolno przenosić ikry do innego akwarium!!

I przypuszczam ze został zjedzony narybek ponieważ za mało były karmione

1. To była próba uspokojenia samicy - jak napisałem, nie udana.

2. Ikrę przeniosłem jako kolejna próba ochronienia jest przed samicą do zbiornika z wodą z głównego akwarium + filtracja i mocne napowietrzanie- efekt opisany powyżej

 

To były moje desperackie akty podtrzymania ikry przy "życiu"...

 

3.Ryby są karmione pokarmami roślinnymi i zwierzęcymi 3x razy na dzień - nie sądzę żeby były wygłodzone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...