Skocz do zawartości

Pielęgnica diamentowa - Cichlasoma salvini


Regus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi moi drodzy czy Cichlasoma salvini będzie nadawała się do mojego 240L http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=22&t=21110&start=80 w baniaku pozostaną tylko Skalary , Akary , Zbrojniki i Kiryski reszta obsady odpływa do 2 mniejszego baniaka , wiem że rybki te mają charakterek i bywają agresywne , osobniki które chciałbym nabyć są dorosłe około 11 i 13 cm pływają razem ze skalarami i z Mekkami .

Proszę o jakąś poradę bo bardzo podobają mi się te rybki ale boję się że po ich kupnie mogę mieć z nimi problemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że też tak myślałem , ale jak zobaczyłem rybcie to dosłownie się w nich zakochałem , czytałem cały dzień na ich temat pisali o wyjątkowej agresji w czasie tarła no i że bardzo terytorialna rybcia nawet po przemeblowaniu baniaka okupuje to samo miejsce i żadna inna ryba nie ma do niego dojścia, ale nie oddam skalarków na poczet tej parki (aczkolwiek przyszło mi do głowy że skoro od narybku były ze skalarami to nie powinno nic złego stać się moim ) , może innym razem jak będzie większy baniak :cry:

Za to w ich miejsce kupię" Pterophyllum sp. Rio Manacapuru Red Shoulder "

Thx za info Pley

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak widziałem dziś dokładnie te ryby , pływały z 10 skalarami , około 100 neonków , mekkami , bocjami , kirysami i nawet nie zauważyłem jakiegokolwiek agresywnego zachowania , fakt faktem że baniak w którym siedzą ma przeszło 500L a poprzednio siedziały w 240 , samiec na oko ma 10 cm a samica połowę , regularnie składają ikrę i podobno tylko w czasie tarła są agresywne a raczej terytorialne .

Więc myślę że zaryzykuję i je wezmę , co ma być to będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przecież gówniarze!

 

Ja miałem 17cm samice. :)

Nie wiem co powiedzieć bo czytałem na kilku forach i większość pisała że osobniki nie przekraczają 12 cm .

Ale powiem że zaryzykuję po tym co dziś zobaczyłem , bo niby agresywne ryby ale pływają razem z neonami i skalarami .

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U szwagra samiec miał ok. 27cm i podrośniete cytrynki (ok. 20cm) dostawały tak po dupach, że masakra!

 

Pisze to, bo to naprawdę piękne ryby, a 90% tego, co ludzie trzymają to karły.

 

JA powiem tak - Regus, to Twoje akwa, a każdy ma prawo do obserwacji danych zachowań we własnym zakresie. Kto wie- może i Ty bedziesz posiadaczem dużych diamentowych !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi moi drodzy czy Cichlasoma salvini będzie nadawała się do mojego 240L http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=22&t=21110&start=80 w baniaku pozostaną tylko Skalary , Akary , Zbrojniki i Kiryski reszta obsady odpływa do 2 mniejszego baniaka , wiem że rybki te mają charakterek i bywają agresywne , osobniki które chciałbym nabyć są dorosłe około 11 i 13 cm pływają razem ze skalarami i z Mekkami .

Proszę o jakąś poradę bo bardzo podobają mi się te rybki ale boję się że po ich kupnie mogę mieć z nimi problemy .

W związku z tym co napisał Play i z tym co sam wyczytałem,to jednak odradzam Ci wpuszczenie salvini do tego baniaczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nawiązując do tematu , mam Salvani w baniaku od przeszło tygodnia samiec na oko 10-11cm samica około 8cm przed wczoraj złożyły mi ikrę i o dziwo ich zachowanie w stosunku do tego co piszą na necie jest całkiem inne .

Po wpuszczeniu ryb do baniaka oczywiście były wypłoszone doszły do siebie po kilku godzinach upatrzyły sobie kokos w rogu baniaka , okopały go i zaczęły go czyścić w ich zachowaniu nie było żadnej agresji nawet w stosunku do małych barwniaków , 2 dni temu zniosły mi ikrę w kokosie który sobie upatrzyły i w ich zachowanie nic się nie zmieniło odganiają tylko ryby które podpłyną rzeczywiście za blisko kokosa , powiem wam że mimo ich wymiarów i pyska uzbrojonego w widoczne zęby to moje skalary są bardziej agresywne niż te pielęgnice .

Reasumując : Nie taki diabeł straszny jak go na necie opisują :twisted:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie chcę zakładać nowego więc tematu więc napiszę tutaj .

Chodzi dokładnie o ikrę tych pielęgnic , miesiąc temu samica zniosła mi ikrę w kokosie , ikra była tam 5 dni ( jak na mnie to trochę za długo ) , po 5 dniach zniknęła ,pomyślałem że otwór w kokosie był za mały i samiec nie mógł się wykazać ;) .

W ubiegłą Środę znowu pojawiła się ikra tym razem na kokosie , pierwsze 2 dni ikra była ok , później pojawiła się pleśń na kilku jajeczkach ale samica szybko sobie z nią poradziła dziś mija 4 dzień ikra zrobiła się dosłownie przeźroczysta (sytuacja się powtarza ) rodzice zaciekle bronią ikry a z niej znowu nic.

Powiedzcie mi moi drodzy co może być nie tak ???

:help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...