Skocz do zawartości

[112L] Niestandardowa obsada


tsdarky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

około trzech tygodni temu zalałem swój zbiornik i myślę, że nadeszła już chwila na wybór jego obsady. Na wstępie podam co posiadam w akwarium:

 

Oświetlenie:

2 x T8 18W - Sylwania Aquastar + Grolux

2 x T5 24W - standardowe 865 (do wymiany w przyszłym miesiącu)

 

Filtracja:

- kaskada HBL 501 600 l/h (na najmniejszych obrotach 200-300 l/h)

- za miesiąc zamierzam wywalić kaskadę a w jej miejsce postawić kubełek HW-302 1000 l/h

 

Podłoże:

- bazalt 2-4mm (ryby przydenne odpadają)

 

Flora:

Hydrocotyle leucocephala

Limnophila Sessiliflora

Ceratophyllum demersum

Shinnersia rivularis

Vallisneria nana

Lomariopsis lineata

Moczarka argentyńska

Paproć wodna

Glossostigma - coś mi zmarniała, więc jako trawnik "zasadzę" mech

Hemianthus micranthemoides

Ludwigia repens

Phoenix moss

Mikrozorium

Różdżyca

Mech Tajwański

Wgłąbka

Limnobium Laevigatum

Salivinia natans

 

Po pewnym czasie wymienię je na bardziej wymagające.

 

Parametry wody - nieznane (popełniłem błąd zapominając o zamówieniu testów). Dodam, że mam dostęp do wody RO i takowej będę używał do cotygodniowych podmian.

 

I teraz moje pytanie - jaką niestandardową obsadę polecacie do takiego litrażu? Pewne doświadczenie akwarystyczne posiadam i nie boję się wyzwań ( i ewentualnych porażek :) ). Zdaję sobie sprawę, że pytanie jest dość ogólnikowe i zapytacie zapewne jakie rybki mi się podobają - otóż nie powiem :P chcę znać wasze zdanie bez mącenia moimi "lubię/nie lubię"

 

Jeżeli coś jest nie jasne to proszę śmiało pytać.

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jaka obsada ufff trudno powiedzieć.

Wrzuć zdjęcia to zobaczymy co będzie się czuć dobrze w klimacie twojego akwarium.

Powiedz chociaż czy chcesz mieć jakąś ławice?

Ja bym dał:

Pielęgniczka Bolowijska 1+1(o ile się nie mylę trzymana w parach) lub ramireza 1+1

I stadko z 20 sztuk jakiś rybek nie wiem jakich może razbory, neonki,miedziki, jest ich za dużo sam musisz wybrać.

I może jakieś krewecie.

Nie wiem dlaczego ale ja bym kupił parkę proporczykowców z Kap Lopez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArMasteR: po co zdjęcie :) akwarium mam zamiar przygotować pod obsadę a nie na odwrót. W tej chwili dojrzewa dlatego posadziłem rośliny + wrzuciłem kilka gupików aby zabrudziły wodę(oczywiście po wyborze obsady robią wypad). Co do samych rybek neony, gupiki, rozbory itp. rybki dostępne w każdym akwarystycznym mnie nie interesują (stąd tytuł wątku :))

 

Nad pielęgniczkami musiał bym się zastanowić pamiętam, że w dawnych czasach godzinami siedziałem przed akwarium obserwując P. Kakadu.

 

Wiem, że litraż nie powala przez co wybór jest dość ograniczony ale zdam się na waszą rozleglejszą wiedzę i doświadczenie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Pseudomugil furcatus/Pseudomugil gertrudae /Iriatherina werneri /20-25szt

- Corydoras arcuatus/ Corydoras julii/ Corydoras melini/ 6-8szt

Lub:

-Microrasbora kubotai/Microrasbora erythromicron/Boraras brigittae/Boraras maculatus/Boraras urophthalmoides/25-35szt

-Corydoras pygmaeus/Corydoras habrosus/ 10-12szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...