Skocz do zawartości

[125] Oświetlenie


koperbart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Baniak : Juwel Rio 125

Oświetlenie Juwel 2x18w

Grzałka 200w

Filtr Fluval U3

 

Mój problem jest taki ze założyłem nowe swietlówki (oryginalne Juwela warm i day light 18w 590mm) i gdy zapalaja sie to po 10-20s gasna... wyjme wtyczke z czasomierza włoze jeszcze raz to sie rapala i gasna po chwili...Stare chodzily jak nalezy zapalay sie i swiecily ciagle.

Co moze byc nie tak ?? Wina swietlówek??

Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz stateczniki? magnetyczne czy elektryczne?

Wydaje mi sie ze to elektryczne bo belka (oryginal JUWEL'a) nie ma zadnego startera a tym sie właśnie różnią od magnetycznych ze nie maja startera?

Tak masz elektroniczny statecznik.

Sprawdź czy styki są czyste tzn nie zaśniedziałe.

Możesz odwrócić świetlówkę zamieniając styki. Elektroniczne stateczniki dobrych firm mają wyłącznik oporowy. Odłącza zasilanie jak napotka opór. Dobre rozwiązanie gdy wypala się świetlówka. Lecz gdy świetlówka jest gorszej jakości to nie startuje wcale.

Pomiń włącznik czasowy i wepnij się w gniazdo bezpośrednio. Pomoże to wyeliminować włącznik czasowy.

Zamieniłeś świetlówki na dwie identyczne jakie były? Na innym forum forumowicz miał problem ze świetlówkami miał klasę A i B (daylaight i fluora obie firmy osram) gdy dał jednakową klasę problem miną a był podobny do twojego.

 

Statecznik też może być uwalony odłącza zasilanie gdy się przegrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz stateczniki? magnetyczne czy elektryczne?

Wydaje mi sie ze to elektryczne bo belka (oryginal JUWEL'a) nie ma zadnego startera a tym sie właśnie różnią od magnetycznych ze nie maja startera?

Tak masz elektroniczny statecznik.

Sprawdź czy styki są czyste tzn nie zaśniedziałe.

Możesz odwrócić świetlówkę zamieniając styki. Elektroniczne stateczniki dobrych firm mają wyłącznik oporowy. Odłącza zasilanie jak napotka opór. Dobre rozwiązanie gdy wypala się świetlówka. Lecz gdy świetlówka jest gorszej jakości to nie startuje wcale.

Pomiń włącznik czasowy i wepnij się w gniazdo bezpośrednio. Pomoże to wyeliminować włącznik czasowy.

Zamieniłeś świetlówki na dwie identyczne jakie były? Na innym forum forumowicz miał problem ze świetlówkami miał klasę A i B (daylaight i fluora obie firmy osram) gdy dał jednakową klasę problem miną a był podobny do twojego.

 

Statecznik też może być uwalony odłącza zasilanie gdy się przegrzewa.

 

Zamieniałem miejscami, o 180st i tak samo było...Dzis wziąłem wpiełem nowa Day-lite ze stara day-lte i działały. wpiełem warm-lite ze stara day-lite czy warm-lite bylo to samo... Przyjrzałem sie tej nowej Warm-lite i ma ona pęknicie wzdłuż ok 1cm ktore wyczuwam pod paznokciem ze jest różnica płaszczyzn. Napisałem do sprzedawcy juz w tej sprawie.

Jak narazie swiece nowa Day-lite ze stara Warm-lite. I czekam na clipsy zeby zamontować nowe 2x24w T5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...