Jump to content

Glony w akwarium roślinnym

maro.m
 Share

Recommended Posts

Plis pomożcie mam akwa roślinne 125l. założone jakieś 2 miesiące temu i od kilku dni zauważyłem glony na szybach gdybym miał pustynie w akwa to niema problemu ale moje akwa jest pełne roślin, wielgachny korzeń, pełno roślin, roślin, i jeszcze raz roślin więc gąbka z czyścikiem nie wszędzie da rade.

wcześniej miałem atak okrzemek ale się uporałem

Plis znacie jakieś rady jak sie pozbyć tych zielonych kropek z szyb i kamyczków w tak pełnym akwa?

obsada:

15xneon czerwony

2xzbrojnik błękitny

akwa 125l.

filtr: fluwal 3 stopniowy 750l/godzine

światło: 2x25w philips aquaela 11h/na dobe, zero światła słonecznego

temp. 25*C grzałka jakaś tam 100W

Przy słabym świetle utrzymujesz roślinniak,ciekawe jakie masz roślinki,ale do pytania.

W moim ogólnym od momentu dozowania CO2 i dobraniu odpowiedniego nawożenia problem glonów zniknął raz na zawsze.Akwarium stoi w takim miejscu,że działa na nie światło słoneczne(nie bezpośrednio)mimo to nie to było problemem jak początkowo myślałem.Odkryłem z błahego powodu,nie miałem gdzie przestawić,więc zacząłem czytać i kombinować.

Przy słabym świetle utrzymujesz roślinniak,ciekawe jakie masz roślinki...

Popieram mało światła więc do akcji wkraczają mało wymagające glony i one karmią się tym co przeznaczone jest dla roślin.

0,4W/l to mało? Jak mam roślinniaka przy 0,2W/l i wszystko rośnie tak jak chcę. A to, ze nie trzymam tam kolorowych roślin nie oznacza, ze akwarium nie jest roślinne tylko to, ze z głową dobrałam gatunki. Jeśli maro napisał

moje akwa jest pełne roślin, wielgachny korzeń, pełno roślin, roślin, i jeszcze raz roślin

To chyba ma światła wystarczająco dla jego roślin.

Plis znacie jakieś rady jak sie pozbyć tych zielonych kropek z szyb i kamyczków w tak pełnym akwa?

Musisz usunąć przyczynę zielenic.

Najważniejsze to parametry wody - NO3, PO4. bez tego nie uzyskasz odpowiedzi.

Opisz jeszcze nawożenie i podłoże.

A ten filtr to wewnętrzny masz?

Coś chyba kh i gh źle podałeś. Takie wartość są raczej niemożliwe.

Tak czy inaczej najważniejsze byłoby zmierzenie jeszcze PO4, jego brak przy wysokim NO3, kończy się właśnie glonami.

Ciekawe, ze NO3 masz takie wysokie, bez nawożenia, bez dużej osady...

testy sa robione z paskow testowych firmy ati czy api jakos tak wkazdym razie jak porownalem wyniki do wynikow pomiarowych wedlug ulotki niebyly by taki zle wszystko w ramach normy

co do zwiru mam warstwe od 5 do 8cm

rozkminiłem te wyniki testow z ulotki dokładnie to jest tak:

KH 40ppm(mg/L) lub 2.2 stopni dKH

GH 105ppm(mg/L) lub 5.9 stopni dGH

czy jakoś tak o ile się nie myle :zamieszany:

kurcze niemam skąd wziąść testów na PO4 ale postaram się jutro zrobić w sklepie zolo.

robią to za friko :D szkopuł w tym że musze targać do tego sklepu aż 20km :D

mam do was pytanie z innej beczki dostałem kilka rybek w prezencie i za chiny niemoge znaleść ich nazwy są one troszke większe od neonek zielonkawy tułów czerwone główki i ogonki jak zebra czy wiecie jak się one nazywają? to bym sobie mógł zasięgnąć więcej informacji o nich

z góry dziękuje

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...