Skocz do zawartości

Glony w akwarium roślinnym


maro.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Plis pomożcie mam akwa roślinne 125l. założone jakieś 2 miesiące temu i od kilku dni zauważyłem glony na szybach gdybym miał pustynie w akwa to niema problemu ale moje akwa jest pełne roślin, wielgachny korzeń, pełno roślin, roślin, i jeszcze raz roślin więc gąbka z czyścikiem nie wszędzie da rade.

wcześniej miałem atak okrzemek ale się uporałem

Plis znacie jakieś rady jak sie pozbyć tych zielonych kropek z szyb i kamyczków w tak pełnym akwa?

obsada:

15xneon czerwony

2xzbrojnik błękitny

akwa 125l.

filtr: fluwal 3 stopniowy 750l/godzine

światło: 2x25w philips aquaela 11h/na dobe, zero światła słonecznego

temp. 25*C grzałka jakaś tam 100W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy słabym świetle utrzymujesz roślinniak,ciekawe jakie masz roślinki,ale do pytania.

W moim ogólnym od momentu dozowania CO2 i dobraniu odpowiedniego nawożenia problem glonów zniknął raz na zawsze.Akwarium stoi w takim miejscu,że działa na nie światło słoneczne(nie bezpośrednio)mimo to nie to było problemem jak początkowo myślałem.Odkryłem z błahego powodu,nie miałem gdzie przestawić,więc zacząłem czytać i kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,4W/l to mało? Jak mam roślinniaka przy 0,2W/l i wszystko rośnie tak jak chcę. A to, ze nie trzymam tam kolorowych roślin nie oznacza, ze akwarium nie jest roślinne tylko to, ze z głową dobrałam gatunki. Jeśli maro napisał

moje akwa jest pełne roślin, wielgachny korzeń, pełno roślin, roślin, i jeszcze raz roślin

To chyba ma światła wystarczająco dla jego roślin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plis znacie jakieś rady jak sie pozbyć tych zielonych kropek z szyb i kamyczków w tak pełnym akwa?

 

Musisz usunąć przyczynę zielenic.

Najważniejsze to parametry wody - NO3, PO4. bez tego nie uzyskasz odpowiedzi.

Opisz jeszcze nawożenie i podłoże.

A ten filtr to wewnętrzny masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozkminiłem te wyniki testow z ulotki dokładnie to jest tak:

KH 40ppm(mg/L) lub 2.2 stopni dKH

GH 105ppm(mg/L) lub 5.9 stopni dGH

czy jakoś tak o ile się nie myle :zamieszany:

kurcze niemam skąd wziąść testów na PO4 ale postaram się jutro zrobić w sklepie zolo.

robią to za friko :D szkopuł w tym że musze targać do tego sklepu aż 20km :D

mam do was pytanie z innej beczki dostałem kilka rybek w prezencie i za chiny niemoge znaleść ich nazwy są one troszke większe od neonek zielonkawy tułów czerwone główki i ogonki jak zebra czy wiecie jak się one nazywają? to bym sobie mógł zasięgnąć więcej informacji o nich

z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...