Skocz do zawartości

Prosba o pomoc....,,akwaium japonskie"


Rekomendowane odpowiedzi

hej,

szukałem tu i ówdzie ale konkretnego nie mogłem znalezc nic....

a wiec marzy mi sie cos na styl akwarium japonskiego....tylko cos na styl bo mam baniak 54 l

i tu zaczyna sie problem na to 54 l mam swietlowke T8 1x15W....czy da rade przy takim oswietelniu cokolwiek wyhodowac?

najbardziej zalezy mi na trawach w stylu Hemianthus callitrichoides ”Cuba” lub

elatinoides... moze znacie jakies inne, łatwe w hodowli? Moge w ogole probowac z takim oswietleniem?

Odrazu zapytam o nawoz? Lepiej kulki torfowe czy jakis w płynie?

I czy jest sens uzywac tabletek CO2? To prawda by umieszczac je pod korzeniami?

bo przeciez fotosynteza przebiega poprzez liscie....

Dzieki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15W na 54l to troszke za mało, ja mam tyle na 60l i musze drugą dokupić, bo powinno być 0,5W/1l. Jak drugą zamontujesz to dopiero cokolwiek s­­adź, bo nic ci nie urośnie, wiem bo ja tak mam. Jak się dużo roślin ma to one też same CO2 wytważają, ja swoje nawoziłem z TROPICALA, ale ten nawóz nic nie daje, lepiej coś droższego kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium japońskie wymaga bardzo dużo odpowiedniego światła. Tutaj masz link do strony, z której dostaniesz się do wielu ciekawych informacji http://www.aquadesign.pl/linki.htm

Jeśli chodzi o obsadę, to musisz najpierw się zastanowić, czy chcesz mieć ryby typowo japońskie, ew. biotop azjatycki, czy też pod pojęciem akwa japońskie rozumiesz jedynie aranżację. To samo tyczy się doboru roślin. Poczytaj sobie trochę (szczególnie polecam stronę o holendrach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

szukałem tu i ówdzie ale konkretnego nie mogłem znalezc nic....

a wiec marzy mi sie cos na styl akwarium japonskiego....tylko cos na styl bo mam baniak 54 l

i tu zaczyna sie problem na to 54 l mam swietlowke T8 1x15W....czy da rade przy takim oswietelniu cokolwiek wyhodowac?

najbardziej zalezy mi na trawach w stylu Hemianthus callitrichoides ”Cuba” lub

elatinoides... moze znacie jakies inne, łatwe w hodowli? Moge w ogole probowac z takim oswietleniem?

Odrazu zapytam o nawoz? Lepiej kulki torfowe czy jakis w płynie?

I czy jest sens uzywac tabletek CO2? To prawda by umieszczac je pod korzeniami?

bo przeciez fotosynteza przebiega poprzez liscie....

Dzieki z góry

Czemu zakladasz ten sam temat 2 razy?????? Nie lepiej edytowac??

W drugim temacie odpowiedzialem na twoje pytanie....

Przy takim swieltle nie masz co marzyc o japoncu! Nie inwestuj w nawozy bo szkoda pieniedzy, a jedyny trawnik jakiego sie dorobisz to chyba ten z glonow :|

Glossostigma, Hemianthus callitrichoides ”Cuba”, te jaki i prawie wszystkie rosliny 'trawnikowe' potrzebuja okolo 1W na litr! I nie prawda jest, ze 0,5 czy 0,6 starczy... Moze starczy aby nie zgnila, ale np. wyciagajace sie pedy glosi na jakies 6cm nie powiedzialbym, ze wygladaja w mirae ladnie :( Dowiedz sie podstawowych rzeczy o podlozu, oswietleniu, nawozeniu, uprawie roslin itd. Jedynie tearaz wydasz pieniadze na roslinki, ktore w bardzo szybkim czasie ci zgnija :( Te pieniadze, ktore chcesz przeznaczyc na roslinki wydaj na porzadne doswietlenie akwa... Pozniej zainwestuj w podloze, dobre nawozy i CO2... Przy takich warunkach z odrobina wiedzy na pewno uda ci sie stworzyc akwarium japonskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o nic mega_profesjonalnego....

chce tylko cos na ten styl...

znacie jakies proste w uprawie roslinki typu trawiastego?

a jakby tak sprobowac trawnik z wgłebki wodnej chyba nie jest bardzo wymagajaca?

Slyszeliscie cos o mini mchu? nie moge nigdzie dostac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o nic mega_profesjonalnego....

chce tylko cos na ten styl...

znacie jakies proste w uprawie roslinki typu trawiastego?

a jakby tak sprobowac trawnik z wgłebki wodnej chyba nie jest bardzo wymagajaca?

Slyszeliscie cos o mini mchu? nie moge nigdzie dostac

No domyslam sie, ze nie chcesz nic mega profesjonalnego, ale prawda jest tak, ze jedna inwestycja w akwarium ciagnie nastepna ;/ Prawda jest taka ze przy 15W nic ci nie urosnie... :( Doloz tyle swiatla abys mial chociaz 0,5 - 0,6 W/litr... Wtedy smialo bedziez mogl chodowac wgłębki, sitowie drobne, mchy... Hemianthus Callitrichoides i glosia przy tym swietle tez beda rosly choc nie stworza niskiego, zbitego trawniczka, gdyz beda sie wyciagac w gore...

Pamietaj tez o dobrych nawozach... Wskazane podawanie CO2... Ale wszystkie moje rady zdadza sie na nic jesli nie dolozysz swiatla :( Jesli chcesz to napisz na PW wymiary akwa, jakie roslinki chcialbys miec itd. Jesli nie wiesz jak dolozyc swietlowke tez ci podowiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory, że się w nie swój temat wcinam, ale powiedz jak się tę świetlówkę dokłada, bo ja musze, a napewno i brioszeksowi się to przyda

Napisz jakie masz akwa, podaj wymiary i jaka swietlowke planujesz dolozyc T8 czy T5?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest różnica w oprawce,

OSRAM FLUORA 2x15W + 1x8W i masz piękne rośliny po miesiącu bez CO2...

Wiesz Kirysek dobrze by bylo gdyby bez tego CO2 :) Zalezy jakie i ile bedzie mial roslinek :) Ciekawe jaka tez ma kranowke, bo jesli taka jak ja to bez CO2 podskoczy mu twardosc wody i Ph ;/ Ale pewnie jak bedzie mial takie problemy to napisze o porade hehe :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest różnica w oprawce,

OSRAM FLUORA 2x15W + 1x8W i masz piękne rośliny po miesiącu bez CO2...

mam jedną 15W Z OSRAM, to jak drugą dołoże z OSRAM 15W, to nie starczy, tylko jeszcze trzecią 8W też z OSRAM będe musiał dołożyć?

a muszą być z akwarystycznego, czy mogą być z elektryka, ja mam z elektrycznego OSRAM NATURAL 15W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory mialo byc 2x18W + 8W żeby dać więcej niż 0.5w/l no osram to odpowiednik flora-glo za mniejsze pieniadze.. widziales w naturze zeby rzeki byly zasilane co2? ja nie... wiec jezeli dasz dobre swiatlo i parametry wody to ci rosliny beda rosnac wolniej, ale za to beda ładne, a nie jak ja mam co2 i kabomby wygladają jak łyse badyle bo wszystko rosnie w góre a nic w bok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...