Skocz do zawartości

Jakie rybki do akwa 63l?


meg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam założyliśmy akwarium 63l, żwirek, 3 roślinki(dojdzie jeszcze korzeń), filtr, grzałka. Pracuje już 3 tyg, woda początkowo była trochę mętna teraz jest już bardzo przejrzysta. Filtr działa - wszystko wciąga. Woda ma temp ok 25 stopni. Od 5 dni mieszkają w nim : bojownik, 8 neonek i mały glonojad. Wszystko ładnie, rybki nie wchodzą w żadne konflikty. Tylko strasznie pusto - jakie rybki i ile możemy dokupić? Z góry dziękuję za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak. Co do neonków dokupiłbym z 5-6 sztuk. Dla glonojada teoretycznie za mały litraż. Bojownik jeśli nie jest zbyt agresywny, to może zostać. Ja bym dodał:

- parka ramirezek

- ok. 7 kirysków panda, lub moje ulubione - albinosy

lub:

- kilka płatek

- też kilka kirysków.

Myślę, że tak jak inni co napisali tu pielęgniczki ramirezy dodadzą kolorów. Możesz też gupiki, ale to żyworódki i w zadbanym zbiorniku po miesiącu będzie ich 3 razy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiryski zamierzamy nabyć. W zoologicznym zaproponowali też dokupienie 8 innych małych rybek (nie pamiętam nazwy, ale nie były to gupiki) tak aby w akwa były 2 ławice po 8 szt. plus bojek. No i kiryski na dnie. Co tym sądzicie?

 

A co go glonka to jest maleńki jak urośnie oddam go do akwarium w pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze 19osa98 nie płatek tylko platek.

 

Na dno masz do wyboru:

 

6 kirysków panda/spiżowych/albinosów/pstrych lub 6 otosków lub 6 bocji karłowatych

wyżej małe rybki oprócz neonków masz nawet spory wybór. Ja bym postawiła na 1 gatunek

 

np.

 

30x microrosbora galaxy

albo 20x razbora klinowa czy np. 30x razbora espei

 

piekne są też tetry cesarskie lub minorki. Pasowały by również bystrzyki amandy. Jeśli lubisz większe troszke rybki to możesz trzymać np. brzanki sumatrzańskie lub odeski (np.) tylko broń Boże nie rekinie! Jest mnóstwo opcji rybek dla ciebie. Np. piękne są zwinniki. Obejrzyj sobie ten temat i na pewno sobie coś wybierzesz :

 

http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=39&t=7147&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wybacz! Prawie wszystkie co wymieniłam gatunki są w tym temacie:

 

http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=39&t=7147&start=0

 

Napisaliście, ze bocja karłowata może być, ze kiryski każde mogą być (na zdjeciu był spiżowy), microrosbora też napisaliscie, ze może być i razbory też npisaliście, że mogą być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokupiliśmy 3 platki i 2 kiryski i teraz jest tak:

-1 bojownik

-8 neonek

-3 platki

-1 malutki glonojad (jak urośnie to zmieni lokum)

- 2 kiryski

Radziliście 6 kirysków ale jakoś bałam się że będzie im za ciasno (akwa 63l) i na razie wzięliśmy 2.

Dokupić czy tak jest ok?

Dodam że towarzystwo żyje sobie zgodnie, żadnych spięć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupiliśmy 3 platki i 2 kiryski i teraz jest tak:

-1 bojownik

-8 neonek

-3 platki

-1 malutki glonojad (jak urośnie to zmieni lokum)

- 2 kiryski

Radziliście 6 kirysków ale jakoś bałam się że będzie im za ciasno (akwa 63l) i na razie wzięliśmy 2.

Dokupić czy tak jest ok?

Dodam że towarzystwo żyje sobie zgodnie, żadnych spięć ;)

Ja bym dokupił tych kirisków jeszcze z 4 sztuki bo Kiriski to ryby które prawie cały czas pływają na dnie więc nie powinno im być ciasno ;) A jakie masz te kiryski? Panda,Pstre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za porady:) Jestem baaaardzo początkującym akwarystą i zapewne nie raz tu wrócę z pytaniami;) Na dzień dzisiejszy obsada wygląda tak:

-1 bojownik

-8 neonek

-3 platki

-1 malutki glonojad (jak urośnie to zmieni lokum)

-6 kirysków

Nadal żadnych spięć więc chyba rybki się polubiły nawzajem ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za porady:) Jestem baaaardzo początkującym akwarystą i zapewne nie raz tu wrócę z pytaniami;) Na dzień dzisiejszy obsada wygląda tak:

-1 bojownik

-8 neonek

-3 platki

-1 malutki glonojad (jak urośnie to zmieni lokum)

-6 kirysków

Nadal żadnych spięć więc chyba rybki się polubiły nawzajem ;))

 

Pomimo że nie masz dużo ozdób to akwarium się ładnie prezentuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...