Skocz do zawartości

54l - prezent dla córki... no dobra i dla Siebie :)


BDavid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planujemy założyć córce akwarium.

 

Tak około 54l - czyli 60x30x30...

 

Pierwsze pytanie, czy akwarium może stać u 6latki w pokoju, chodzi o hałas... nie jest źle ale jednak to dziecko...

 

Chcę aby było zielono z jakimś jednym fajnym dużym korzeniem... tło zrobię zewnętrzne (trochę już poczytałem)

 

Jakie roślinki proponujecie? myślałem o mchu jawajskim? całkiem spoko i jakiś trawkach, chcę żeby jedna strona była bardziej zielona a druga luźniejsza i mniej więcej po środku korzeń...

 

Czytałem coś o CO2, bimbrowniach itp... czy będę tego potrzebował? Filtr z napowietrzaczem (deszczownicą) nie wystarczy?

 

Chcielibyśmy aby w akwarium było kolorowo :) Czy można włożyć raki? (widzielismy takie niebieskie) ślimaki (żółte), może krewetki? nie wiem czy nie za dużo tego - co proponujecie?

 

No i rybki, na początek myśleliśmy o gupikach, musimy się nauczyć jak o ten mały ekosystem dbać, żeby było dobrze zwierzakom...

 

Jakie inne kolorowe rybki do tego i ile ich.

 

 

Proszę o w miarę konkretne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to właśnie, bardziej mi chodzi o to czy hałas, który wytwarzają dzieci nie będzie przeszkadzał rybkom.

 

Akwarium ma stać na komodzie dziecka, gdzie są koszulki, raz dziennie otwierana jest szuflada. A i spokojnie Komoda jest mega stabilna i mocna... nie załamie się na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% światła w pokrywie "w komplecie" będzie za mało,

zrobiłem ten błąd nie czytając o tym wcześniej. Męcz sprzedawcę o mocniejsze ;-)

 

W mojej "standardowej' pokrywie była jedna świetlówka 15W

co daje ~0.23W na litr - za ciemno! Celuj w 0.5W/l lub wyżej.

Ja zamontowałem 3 lampki po 11W i mam ~0.52W/l - różnica jest kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kupiłem taki zestaw... taniej nie znalazłem, nawet w promocji w Kakadu gdzie do 6 grudnia jest 20% nie wychodziło taniej...

 

http://allegro.pl/54l-nowosc-full-zesta ... 52318.html

 

Co prawda sztuczna roślinka i tło pójdzie do śmieci albo do zabawy dla córki, ale reszta jest chyba ok...

Czytałem że taka świetlówka nie jest za dobra, dlatego moje pytanie, czy można cos takiego w prostu sposób przerobić, jest totalnym likiem jesli chodzi o takie sprawy, czy wystarczy zmienić swietlówkę na mocniejszą...

 

Czytałem że akwarium albo sie uzdatnia wodę chemicznie albo wlewa sie kranówę i czeka się około tygodnia aż sama się uzdatni, czy dobrze pamiętam?

 

No i obsada, chcielibyśmy ze dwa ślimaki takie żółte, kilka krewetek, kilka glonojadów, jednego bojownika, może jakieś raki?

 

No i jakie jeszcze do tego rybki, kolorowe :) i w jakich ilościach czego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Glonojady akwarium za małe .

przeczytaj linki które ci dałem .

Woda w akwarium musi odstać 2 tygodnie , jak wlejesz uzdatniacz to i tak to nic nie zmieni

Aktywny węgiel wyjmij z filtra .

polecam taką obsadę :

6-otosek

10-neon zielony

1+2-gupik endlera

z taką świetlówką to posadż tylko rośliny ciemnolubne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że glonojady za duże, ale otoski mogą być prawda?

 

Myślimy nad takimi opcjami, tylko trzeba je uzupełnić :)

 

1 opcja

co można włożyć do akwarium z bojownikiem, np. jednym lub trzema (1 samiec i 2 samice)

+ ślimaki i otoski? Ile tego?

 

2 opcja

- bez bojowników, ale kolorowo i np. z krewetkami + ślimaki i otoski :) co i ile

 

Po drugie podłoże i rośliny...

nie chcę przesadzić, chciałbym powiedzmy w 2/3 zrobić tak jakby trawnik z mchu (jak to zrobić i z jakiego mchu, czytałem coś o siateczkach) a na 1/3 zostawić np. jakiś jasny żwirek...

 

Do tego będzie korzeń i ten sztuczny kamień z zestawu (myślałem, żeby obłożyć go mchem - jakim, też z pomocą tej siateczki, moze to fajnie wyglądać)

 

i cos jeszcze, ale nie za dużo, podobaja mi się:

Strzałka skrzydlasta

Rotala okrągłolistna

Rogatek

Mini Pelia

Gałęzatka - z tego takie chyba fajne kulki wychodzą? chyba że jakoś specjalnie się to robi

Duży Heniek

Limnophilia sessifloria

 

Jakie podłoże do tego wszystkiego byście proponowali

 

 

Pozdrawiam

i raz jeszcze dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I udało się... Akwarium zalane i uruchomione... pierwsze roślinki posadzone...

 

akwa ma niby wymiar 60x30x30, ale jest profilowane i ma na pewno mniej.

 

Troszkę jestem zły że nie kupiłem większego, ale cóż, najpierw trzeba się nauczyć.

 

Czy w filtrze w pierwszym tygodniu powinienem używać wkładu z węglem, czy tylko sam z gąbką?

 

No i jakie rybki? chciałbym gupiki, krewetki, ślimaki i co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...