Skocz do zawartości

[112] Powrót do korzeni BW


youcek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nowy jestem na forum więc witam wszystkich.

Chciałbym poddać waszej ocenie mój nowy baniak. Jest to moje pierwsze podejście do biotopu Czarnych Wód i do biotopu w ogóle, lubowałem się zawsze w ogólniakach ;-)

Dane zbiornika:

 

Akwarium: 80x35x40

Filtracja: Tetra Ex 700

Grzanie: 150 W

Oświetlenie: T8 18W Philips Aquarelle i 18W Philips Master 965

Nawożenie: Brak

Podłoże: Bazalt a pod nim zonk w postaci ziemi kwiatowej ;-) - pozostałość po poprzedniej aranżacji (do usunięcia)

Ozdoby: Korzenie, szyszki olchy, liście dębu

 

Flora:

Pistia rozetkowa

Limnobium

 

Fauna

Pielęgniczka ramireza -2 szt

Neony czerwone - 5 szt (w planach zakup 15 sztuk)

Kiryski - 5 szt

Zbrojniki niebieskie - 2 szt

 

Oto efekt jaki udało mi się osiągnąć na dzień dzisiejszy:

 

Dołączona grafika

By youcek at 2011-11-28

 

Dołączona grafika

By youcek at 2011-11-28

 

Dołączona grafika

By youcek at 2011-11-28

 

Dołączona grafika

By youcek at 2011-11-28

 

Dołączona grafika

By youcek at 2011-11-28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na dożywotniego bana jakiego otrzymałem (why???!!!) zmuszony byłem założyć kolejne konto. W jaki sposób można skontaktować się z adminem? Nie odpowiada na zapytania mailowe...

 

Jeśli chodzi o korzenie to wszystkie są moimi znaleziskami z różnych miejsc, głównie małych rzeczek i strumyków. Trochę to trwało zanim znalazłem coś konkretnego ale ten największy i najbardziej efektowny, znalazłem po sąsiedzku. Stare drzewo wykopane przez sąsiada kryło taką perełkę :-) Były z nim problemy bo nie był wymoczony, ciężko go było spreparować (nie mieścił mi się do żadnego garnka), pokrywał się pleśnią ale sytuacja już opanowana.

 

Zastanawiałem się nad kakadu, które zawsze mi się podobały ale postawiłem na ramirezy póki co.

 

ładny baniak, całą robotę robią korzenie. jakie masz parametry wody?? za niedługo będziesz żałował, że tylko 112l

Parametrów, w mojej krótkiej przygodzie z akwarystką nigdy nie mierzyłem, ale mam zamiar zaopatrzyć się w testy już niebawem. 112'stka już dawno przestała być wystarczającym litrażem dla mnie ;/ ale na razie będę się musiał "pomęczyć"

Widziałem Twoje BW na innym forum, muszę przyznać, że robi wrażenie i było bodźcem dla mnie aby zaprezentować szerszemu gronu moją aranżację.

 

Daj rośliny pływające, zrobią klimat i usuną nadmiar nawozów z wody, bo zakładam że ziemia jałowa nie została i daj duże stado neonów zielonych zamiast czerwonych, a Ci się oświadczę.

Limnobium rozmnaża się w zaskakującym tempie. Ziemia nadal znajduje się pod warstwą bazaltu, zwyczajnie nie chce mi się teraz tego ruszać bo wiązałoby się to z restartem defacto.

Sprawa doboru obsady jest jeszcze otwarta, rozważę Twoją propozycję ;-)

 

Dzięki za sugestie i komentarze, niebawem aktualizacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szacun!

 

Piękny zbiornik!

 

Szkoda, że ramirezy nie są z czarnych wód :mrgreen:

Słyszałem różne opinie.

 

 

Superancki zbiornik .

Cudne korzenie ale chyba p. agasiza bardziej by pasowała

Faktycznie, kiedyś spróbuję i z nimi.

 

Zgodzę się z innymi pierwsze podejście jaknajbardziej trafne.Jedyne co bym zrobił to zmniejszył trochę intensywność oświetlenia ;)

Już świecę tylko jedną świetlówką 24W. Troszkę ciemnawo się zrobiło, ale klimat się poprawił.

 

Szkoda, że ramirezy nie są z czarnych wód :mrgreen:

Szkoda, że jedna z tych pielęgniczek jest boliwijska ;)

Ilu użytkowników, tyle opinii ;-) Postawiłem na ramirezki i efekt jako całość jest zadowalający jak dla mnie.

 

Dzięki za komentarze. Niebawem wrzucę nowe fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że ramirezy nie są z czarnych wód :mrgreen:

Szkoda, że jedna z tych pielęgniczek jest boliwijska ;)

Ilu użytkowników, tyle opinii ;-) Postawiłem na ramirezki i efekt jako całość jest zadowalający jak dla mnie.

 

Chyba mnie nie zrozumiałeś.

Jedna z tych pielęgniczek nie wygląda na ramirezkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, widziałem już kiedyś ten link. Będę musiał żyć z tą świadomością ;-) co do ramirez i BW.

 

Chyba mnie nie zrozumiałeś.

Jedna z tych pielęgniczek nie wygląda na ramirezkę.

Tak wyszła na zdjęciu. Jedyna różnica taka, że jedna ma płetwy znacznie dluższe (jakaś inna odmiana??). Dałem dziś torf do filtra coby nieco zmiękczyć wodę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...