Skocz do zawartości

Akwa [30l]


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

2-3 krewetki nie wiem jakiego gatunku bo to już od ciebie zależy jaki masz gust

Nie no, post roku 2011.

Od kiedy krewetki trzyma się po 2-3?

Nie wiesz jakiego gatunku? To co się udzielasz?

Wlepię Ci ostrzeżenie. Będziesz miał nauczkę na przyszłość, żeby nie pisać głupot.

Nie znasz się, nie potrafisz doradzić? To nie wprowadzaj kogoś w błąd!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.akwaria.pl/krewetki/neocarid ... e_red.html poczytaj i wybierz takie, które będą ci pasować wizualnie. Po lewej masz spis gatunków ;).

 

A jeśli chodzi o galaxy to 5-6 sztuk ani więcej ani mniej. Mniej być nie może bo to rybka stadna więcej też nie ze względu na litraż. Możesz poszukać też innych małych razborek np maculata czy brigittae.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz kupował to nie bierz ich z importu bo padną jak muchy. Poszukaj kogoś kto sprzedaje rybki "narodzone" już u nas. Wiem, że we Wrocławiu jest kilka osób, które rozmnażają te rybki i można je na allegro znaleźć. Pewnie gdzie indziej też znajdziesz hodowców ;). Sprawa druga kup 4+2. Fajnie obserwuje się samce, które walczą o względy samic, nie robiąc sobie przy tym krzywdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie no nie przeginaj, że chcesz, aby autor tematu w sklepie rozróżniał płeć Razbor.

 

Rosną one do 2,5cm więc spokojnie weź 10 sztuk. Na pewno trafią Ci się samce i samice.

Kirys Pigmej na ten litraż jak najbardziej ok. Sztuk 6.

Szczupieńczyk też ok.

 

Ale wszystkie razem do mojego litrażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie przeginaj, że chcesz, aby autor tematu w sklepie rozróżniał płeć Razbor.

 

Rosną one do 2,5cm więc spokojnie weź 10 sztuk. Na pewno trafią Ci się samce i samice.

Kirys Pigmej na ten litraż jak najbardziej ok. Sztuk 6.

Szczupieńczyk też ok.

 

Różnicowanie płci u galaxy jest dziecinnie proste i do zrobienia nawet w sklepie w ciągu kilkudziesięciu sekund na dorosłych osobnikach ;). Wystarczy miec podstawową wiedze o tych rybkach choćby z netu.

 

Chciałbyś do 30L. Biorąc poprawkę na podłoże ozdoby i sprzęt da to około 27L wpuścić 16 rybek (10 galaxy i 6 pigmejów)? Nie wiem jak wydajna musiałaby być filtracja ;). Obstawiam jedno wielkie glonowisko :P. Do tego Glaxy są niby małe ale potrzebują przestrzeni do pływania. Większość osób powie ci nawet, że nie nadają się do 30L. Zaleca sie dla nich akwaria od 45L ;). W 30L też dadzą rade ale w takim zestawie jak pisałem wyżej lub max 6 sztuk. Potwierdzone doświadczeniem u znajomego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicowanie płci u galaxy jest dziecinnie proste i do zrobienia nawet w sklepie w ciągu kilkudziesięciu sekund na dorosłych osobnikach ;). Wystarczy miec podstawową wiedze o tych rybkach choćby z netu.

No może, ale kupując 10 sztuk trafi mu się to i to.

 

 

Chciałbyś do 30L. Biorąc poprawkę na podłoże ozdoby i sprzęt da to około 27L wpuścić 16 rybek (10 galaxy i 6 pigmejów)? Nie wiem jak wydajna musiałaby być filtracja ;). Obstawiam jedno wielkie glonowisko :P.

Wystarczy dobrze dbać o akwarium. Regularne podmianki + czyszczenie filtra + odmulanie dna i wszystko będzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 30L na dodatek niepełnych miałby trzymać tyle rybek?

W jakich niepełnych?

Zresztą ja wyraziłem swoje zdanie i nie zamierzam się o nie z tobą spierać.

Zresztą to nie najgorsza obsada, więc szkoda czasu na sprzeczki.

Autor tematu zrobi jak zechce.

 

PS. Nie chce mówić kto trzyma Proporczykowiece z Kap Lopez w 27L, więc pouczają innych o obsadach zacznij ob siebie.

Pisz co chcesz ja się z tobą spierał nie będę, Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...