Skocz do zawartości

Akwarium od nowa.


kasia_12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam takie pytanie. Mam akwarium 54 l i w nim bojownika , neony i 3 ślimaki ampularie. Mam śliczne rogatki, i mchy. Ale mam jasny żwir, i wiem że rybki przy jasnym czują się źle. Chciałabym mieć czarny żwir i czarne tło. Tylko nie wiem jak zrobić, żeby rośliny po poprzesadzaniu się nie zniszczyły. ( Na jakiś czas były by w innym akwarium)

Czy jest możliwość zrobienia tego tak, by nie zaszkodzić rybką i rośliną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najlepiej daj. Filtr koniecznie. Grzałkę ustaw na temperaturę ok. 26 stopni. Ryby nie zamarzną, ani nie ugotują się, bo grzałki akwariowe mają najczęściej zakres od 22stopni do 32 stopni. Jeśli dobrze ustawisz termostat (a to raczej prosta rzecz) to wszystko będzie ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey. Tata mi kupił żwirek czarny do akwarium. Ale jest mały problem ;/ W moim mieście jest tylko jeden rodzaj żwirku, i niestety ma on powyżej 1 cm długości na ok 5 cm ( podłużny) i z ostrymi krawędziami :zamieszany:

Jak już tata kupił, to nie będę go denerwować że żwirek jest zły,bo raczej i tak go się nie da zwrócić, a troszkę kosztował. Ale czy w nim będą rosły rośliny ? (głównie rogatki) I do tego żwirku nie mogę mieć kirysków prawda ? ( chciałam mieć pigmejki)

I czy rybką nie będzie to przeszkadzało? ( przypominam że mam neonki inessa i bojownika, ale mam zamiar dokupić jeszcze 2 samice bojka. Oprócz tego mam także ślimaki ampularie)

Co mogę w tej sprawie zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy w nim będą rosły rośliny ?

Będą, ja miałem większe i rosło

(głównie rogatki)

Nie posiada on korzeni. Tylko trzeba przymocowywać.

I do tego żwirku nie mogę mieć kirysków prawda ?

Lepiej nie, bo mogą się pokaleczyć.

I czy rybką nie będzie to przeszkadzało?

Nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...