Jump to content

Akwarium od nowa.

kasia_12
 Share

Recommended Posts

Witam :)

Mam takie pytanie. Mam akwarium 54 l i w nim bojownika , neony i 3 ślimaki ampularie. Mam śliczne rogatki, i mchy. Ale mam jasny żwir, i wiem że rybki przy jasnym czują się źle. Chciałabym mieć czarny żwir i czarne tło. Tylko nie wiem jak zrobić, żeby rośliny po poprzesadzaniu się nie zniszczyły. ( Na jakiś czas były by w innym akwarium)

Czy jest możliwość zrobienia tego tak, by nie zaszkodzić rybką i rośliną ?

Rybki do innego akwarium z woda z ogólnego. Rośliny do wiaderka nawet i woda w proporcjach 50% z ogólnego 54l i 50% kranówa odstana. To nowe ogarnięcie zbiornika zajmie c i góra 2 dni, więc nawet ryby bez super warunków przeżyją bez problemu.

No najlepiej daj. Filtr koniecznie. Grzałkę ustaw na temperaturę ok. 26 stopni. Ryby nie zamarzną, ani nie ugotują się, bo grzałki akwariowe mają najczęściej zakres od 22stopni do 32 stopni. Jeśli dobrze ustawisz termostat (a to raczej prosta rzecz) to wszystko będzie ok ;)

Hey. Tata mi kupił żwirek czarny do akwarium. Ale jest mały problem ;/ W moim mieście jest tylko jeden rodzaj żwirku, i niestety ma on powyżej 1 cm długości na ok 5 cm ( podłużny) i z ostrymi krawędziami :zamieszany:

Jak już tata kupił, to nie będę go denerwować że żwirek jest zły,bo raczej i tak go się nie da zwrócić, a troszkę kosztował. Ale czy w nim będą rosły rośliny ? (głównie rogatki) I do tego żwirku nie mogę mieć kirysków prawda ? ( chciałam mieć pigmejki)

I czy rybką nie będzie to przeszkadzało? ( przypominam że mam neonki inessa i bojownika, ale mam zamiar dokupić jeszcze 2 samice bojka. Oprócz tego mam także ślimaki ampularie)

Co mogę w tej sprawie zrobić?

Ale czy w nim będą rosły rośliny ?

Będą, ja miałem większe i rosło

(głównie rogatki)

Nie posiada on korzeni. Tylko trzeba przymocowywać.

I do tego żwirku nie mogę mieć kirysków prawda ?

Lepiej nie, bo mogą się pokaleczyć.

I czy rybką nie będzie to przeszkadzało?

Nie.

• 2 months later...