Skocz do zawartości

filtr kubełkowy


robsonik4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można iść też w budżetowe rozwiązania. Jak chodzi o wielkość i parametry filtracyjne, za 1/4 ceny FX5 masz, HW304A.

Brak technologii NASA mających fajne nazwy, plastiki gorszej jakości, ale robi dokładnie to co FX i to co ma robić filtr, czyli filtruje. Za śmieszne pieniądze nie będziesz miał gorszej wydajności filtracyjnej. O ile pamiętam, Ecik miał w 600l i był zadowolony, a przy tych paruset rybach które tam trzymał nie miał problemów z jakością wody i parametrami :roll: . Tutaj kupiłbym nawet dwa takie, a i tak by to wyszło w połowie ceny FX, a nawet taniej. :D

 

FX5 kosztuje 890zł a 2x HW to 620zł i ponad dwa razy większy pobór prądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego jak zalanie mieszkania przez brak prądu, zatkanie pompy lub przelewu nie istnieje. A ten kto tak mówi, to nie ma pojęcia jak działa sump, jak go się buduję i instaluje.

Czy w przypadku braku prądu i odprowadzenia do kanalizy nie istnieje grożba zalania? Czy woda grawitacyjnie nie wypłynie z akwarium?

Niestety, ale nie. I nie ważne czy jest odprowadzenie do kanalizacji czy go nie ma. Jak brakuje prądu, system staje. Jak się zatka przelew lub komin, system staje. Nie ma groźby zalania mieszkania, jest jeden warunek, musisz znać podstawowe zasady budowania systemu z sumpem. Bo jak ich nie znasz to i bez awarii zalejesz mieszkanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FX5 kosztuje 890zł a 2x HW to 620zł i ponad dwa razy większy pobór prądu

Dziwne, bo sprawdziłem kilka pierwszych lepszych sklepów i wszędzie FX 1100-1200, a HW304A za 300zł.

 

To dziwne też, że PRO FX5 ma podobny pobór prądu co HW304, bo patrząc kilka szczebli niżej na HW302 i porównywalną przykładowo tetrę700 różnica jest dużo większa...

 

W każdym razie w opcji 2xHW304, masz dwa razy większy pobór prądu i...dwa razy większą wydajność. Coś za coś. Chcesz podobną wydajność? Kup 2xFX5 i zapłać 2200-2400zł. :D

Tych 40W bardzo na rachunkach widać nie będzie. Dobre oświetlenie takiego zbiornika, to kilkaset wat więcej, więc o czym tu rozmawiamy. Wymiarowo FX jest chyba nawet mniejszy od Chińczyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki pomysł i rozumowanie ma rację bytu ?:

 

- akwarium jest na stałe podłączone pod filtr osmotyczny poprzez zawór z pływakiem - jak w spłuczce,

- część wody np. z filtra kubełkowego jest wyrzucana do kanalizacji - jakieś 0.5 -1 %/ 24h,

 

Czy w tym przypadku mogę zastosować mniej wydajny filtr ?? - nie chodzi o kasę tylko o zasadę: jak się chce wypić filiżankę herbaty to nie ma sensu gotować wiadra wody; teoretycznie cała woda jest wymieniana w ciągu 100 dni więc wymianę mam z głowy, po prostu wole kasę zainwestować w inne potrzebne akcesoria.

Nie podobają mi się tzw kominy, jak już to wolę zrobić przelew w bocznej ściance (o 2 cm obniżyć wysokość ścianki), ale bardziej kręci mnie ten filtr kubełkowy, który mogę zdemontować i wyczyścić np w wannie.

 

Jeśli chodzi o pobór prądu to w domu zamontowałem oświetlenie LED i mam sporą rezerwę mocy więc czy będzie brało 100W czy też 200W nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale bardziej kręci mnie ten filtr kubełkowy, który mogę zdemontować i wyczyścić np w wannie...

Zależy co kogo kręci, mnie już nie kręci rozbieranie filtra, noszenie go do wanny, zasyfienie wanny, potem opierdziel od żony że jej nie umyłem w dodatku zachlapane pół przedpokoju no i oczywiście powrót do łazienki żeby umyć wannę itd, itd. Teraz czeka na uruchomienie 375 litrowy, zbiornik niewielki ale będę stawiał na sumpie, bo już mam dosyć czyszczenia kubełków. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za unmiaxem700 x 2. W razie awarii jeden zawsze zostaje na chodzie. Tu masz test http://www.akwarium.net.pl/port/modules ... p?itemid=9 już widziałem takie rozwiązanie w 1000l jak odnajdę fotki to prześlę linka. Gość sobie bardzo chwalił takie rozwiązanie.

Jakiej awarii, żeby UniMax 700 uległ awarii musiałby stanąć cały, a rzadko się zdarza aby padły obie pompy na raz, no chyba że wyjmiesz wtyczkę z gniazdka lub zabraknie prądu, to wtedy nawet 100 filtrów w jednym systemie nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...