Skocz do zawartości

Moje 240l


Krzysztof.M.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc po wielu dyskusjach z tatem, na temat akwarium, posiadając różne gusta uzgodniliśmy obsadę zbiornika. Na dzień dzisiejszy (tak już powinno zostać) w akwarium pływa:

W toni:

-4 gurami

-12 rabor (mix hengela i klinowych)

-6 kosiarek właściwych

Denne

-6 cierniooczków

-3 zbrojniki niebieskie

-1 synodontis (najprawdopodobniej hybryda, ma cechy occelifer i petricola)

-1 rak

Więc jakie macie zdanie o tych rybach? Przewiduję że synodontis, rak i zbrojniki uznacie że nie pasują, nie ten biotop, moje zdanie jest podobne, jednak nie zależy mi aż tak na akwarium biotopowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi kolego, w jakim biotopie występują w naturze "zbrojniki niebieskie", bo z tego co wiem, ta ryba to tylko nie_występująca_w_naturze_hybryda kilku bliżej lub dalej określonych L-ek. Tolerująca zupełnie inne zakresy parametrów niż one i mająca też bardzo różne nawyki żywieniowe. O naturalnym biotopie mowy nie ma. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli jest hybrydą to każdy ancistrus pochodzi z Ameryki S, większość moich ryb natomiast z Azji. Rak- florydzki. Jest jeden problem, gurami mam 3 niebiesie i 1 mozaikowy, ponieważ 2 miesiące temu wpuśiłem wraz z kosiarkami kulorzęska do akwarium i przetraciłem (jak myślałem) wszystkie gurami. Nie dawno zobaczyłem mozaikowego, który najwyraźniej przeżył, chciałem mu dokupić 3 gurami, ale w obydwóch zoologach powiedzieli że nie będą już mozajek zamawiać, pomyślałem że już lepiej wpuścić 3 niebieskie.

P.S. co do razbor to jest podajrze 7 klinowych i 5 hengela, tworzą razem stado jakby były jednego gatunku, po prostu według mnie dwa gatunki ładniej wyglądają niż jeden, a jak zaobserwowałem nie robi im to różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...