Jump to content

Moje 240l


Krzysztof.M.
 Share

Recommended Posts

Tak więc po wielu dyskusjach z tatem, na temat akwarium, posiadając różne gusta uzgodniliśmy obsadę zbiornika. Na dzień dzisiejszy (tak już powinno zostać) w akwarium pływa:

W toni:

-4 gurami

-12 rabor (mix hengela i klinowych)

-6 kosiarek właściwych

Denne

-6 cierniooczków

-3 zbrojniki niebieskie

-1 synodontis (najprawdopodobniej hybryda, ma cechy occelifer i petricola)

-1 rak

Więc jakie macie zdanie o tych rybach? Przewiduję że synodontis, rak i zbrojniki uznacie że nie pasują, nie ten biotop, moje zdanie jest podobne, jednak nie zależy mi aż tak na akwarium biotopowym.

Link to comment
Share on other sites

Wytłumacz mi kolego, w jakim biotopie występują w naturze "zbrojniki niebieskie", bo z tego co wiem, ta ryba to tylko nie_występująca_w_naturze_hybryda kilku bliżej lub dalej określonych L-ek. Tolerująca zupełnie inne zakresy parametrów niż one i mająca też bardzo różne nawyki żywieniowe. O naturalnym biotopie mowy nie ma. ;)

Link to comment
Share on other sites

Nawet jeżeli jest hybrydą to każdy ancistrus pochodzi z Ameryki S, większość moich ryb natomiast z Azji. Rak- florydzki. Jest jeden problem, gurami mam 3 niebiesie i 1 mozaikowy, ponieważ 2 miesiące temu wpuśiłem wraz z kosiarkami kulorzęska do akwarium i przetraciłem (jak myślałem) wszystkie gurami. Nie dawno zobaczyłem mozaikowego, który najwyraźniej przeżył, chciałem mu dokupić 3 gurami, ale w obydwóch zoologach powiedzieli że nie będą już mozajek zamawiać, pomyślałem że już lepiej wpuścić 3 niebieskie.

P.S. co do razbor to jest podajrze 7 klinowych i 5 hengela, tworzą razem stado jakby były jednego gatunku, po prostu według mnie dwa gatunki ładniej wyglądają niż jeden, a jak zaobserwowałem nie robi im to różnicy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...