Skocz do zawartości

Pomoc w dobraniu litrażu do półki.


matirow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc w dobraniu litrażu do półki.

 

Witajcie, posiadam miejsce w półce ładne, zacienione. Jej wymiary to 57wys. 28szer. i 75dł. Jakich wymiarów akwarium mogę dla niej skołować?? Czy akwarium o wymiarach 75dł, 28szer. i 35/40 wys. będzie pasowało?? Tak żeby dostęp do wszystkiego był dobry czy o wiele mniejsze?? Jak kupie takie jak planuje byłoby miejsce na 15 neonków 6 kirysków i 6 krewetek a jak niestety nie da się bo miejsca brak to zostanie postawione mniejsze dla bojownika. Najbardziej wkurza mnie to że mam taką małą szerokość ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzyma. Dam do półki poniżej kątowniki oraz mata pod akwarium będzie. Do wysokości trzeba dodać około 10cm jeszcze pookrywa to daje nam wysokość 45cm. Chyba nie pozostaje mi nic innego jak założenie 30l bo tylko takie zestawy na allegro spełniają moją szerokość ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

75x28x30 . Sklej u szklarza lub sam. Wykorzystaj dostępną przestrzeń. Pokrywy nie dostaniesz na ten wymiar. Więc kup belkę z regulacją lub przykręć świetlówki nad akwarium a z przodu zrób otwierana klapę.

Licząc: 57cm-35cm-1cm(podkład pod akwa)= pozostaje Ci 21cm miejsca.

Kształt akwarium zapewnia łatwą aranżację. Nad zbiornikiem masz pełno miejsca do obsługi akwarium.

 

Sorka, mój błąd. Dałbym 74cm długości. Niech zostanie troszkę miejsca po bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już sam nie wiem :) Jak możecie napiszcie mi wg. co byście zrobili z tym felerem oraz jakiego byście użyli sprzętu. W końcu jesteście bardziej doświadczeni i wiecie do jest dobre niż taki lejek jak ja :) Naprawdę dziękuje że ktoś i odpisuje i pomaga :)

 

Co do miejsca z tyłu to już jest ekstremalnie mało za mało :D Więc ta opcja odpada.

 

 

Zobaczcie to http://allegro.pl/akwarium-60x30x30-pro ... 08892.html Brakuje mi dosłownie 2 cm ;/ cholera te by było w sam raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Z filtra weź kubełek. 2 wężyki jakoś upchasz. Kaskada zajmuje trochę miejsca.

Co do akwarium szerokiego na 30cm: co za problem położyć jeszcze jedną półke jako blat? ;)

 

 

Edit:

 

Zmieniłem zdanie.

Dałbym 3x12l albo coś w tym stylu i na górę belkę około 60cm długą. Niech jest na wszystkimi 3 akwariami.

Pokaże Ci przykład.

 

http://www.akwarystyka.com.pl/showpost. ... stcount=83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ja mam wsadzić do akwarium 12 litrowego?? Po kilka krewetek?? :(

 

 

Zdecyduję się najprawdopodobniej na takie akwarium: http://allegro.pl/akwarium-proste-35l-p ... 51860.html

 

Wiem że to nie temat Obsada ale co mogę dać do takiego akwarium żeby mieć kilka rybek a nie jednego bojownika. Bo moja obsada neonków, otosków odpadła pozostały tylko krewetki i co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej:

1. endlery samce

2. pawie oczka samce

3. drobniczki

 

+krewetki, różne w różnych baniakach/ślimaki.

 

W każdym zbiorniku co innego, bojek to jednak kawał ryby. :P

A 3x_coś_większego_niż_12l nie wejdzie tam? Wtedy 3 bojki bardziej.

Nie brałem pod uwagę bojownika bo wyczytałem w temacie Rybki że 20-25l na jednego. A co do mojej propozycji akwarium o wymiarach 40/25/35?? Żeby było tych rybek kilka no i krewetki.

viewtopic.php?f=39&t=19607
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...