Skocz do zawartości

"podchloryn sodu" pomocy!!!


apollooo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam małą hodowle ryb akwariowych. Przez długi czas wodę z kranu miałem bardzo dobra, można ją było lać prosto do akwarium, niestety jakis rok temu w moim mieście powstała stacja uzdatniania wody i zaczęły się problemy:(. Na szczęście rozwiązaniem problemu okazał się filtr węglowy przez który puszczałem wodę do podmian niestety do czasu.

Od około 2 miesięcy filtr nie pomaga wcale(wymieniałem już wkłady bo myślałem ze się zużyły).

Zadzwoniłem do wodociągów, tam pan poinformował mnie ze od momentu powstania stacji uzdatniania woda chlorowana jest tak samo czyli przez dodanie Podchlorynu sodu. Nie mam wiec pojecia dlaczego przed dwoma miesiącami nagle sytuacja się pogorszyła i węgiel aktywny już nie pomaga.

Obecnie wode puszczam pomału przez filtr aby wychwycił jak najwięcej tego syfu i dodatkowo leje preparaty przeznaczone do likwidacji chloru, jednak nie wiem czy chemia ta nie szkodzi rybom. No i efekt nie jest taki jak powinien byc:(

 

Objawy u ryb

po wlaniu świeżej wody ryby zachowują się jakby się dusiły, próbują nawet wyskakiwać z wody, lub siedzą po kątach,

Glonojady prawie wszystkie już padły, a miałem ich sporo. Młode padly wszystkie po pierwszej podmianie, natomiast dorosłe padają stopniowo co kilka dni.

 

Ostatni pomysł jaki chce przetestować to zastosowanie szeregowo kilku filtrów węglowych, może to pomoże, filtr ro odpada gdyż potrzebuje zbyt duzo wody.

 

Czy ktoś z was wie jak poradzić sobie z taka woda?? Ponoć ta metoda chlorowania stosowana jest prawie w całej Polsce.

Proszę o jakieś rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...