Skocz do zawartości

Zakwit wody, walka od ponad miesiąca i nic..


mitek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 54L, obsada :7neonów innesa, 2 kiryski spiżowe, 3 gupiki ( wiem za mało ale nie dokupię póki woda się nie poprawi) oświetlenie 15watt zwykła w zestawie świetlówka 9h dziennie, rośliny to: hygrophila corymbosa x1, Lilaeopsis mauritiana kilka szczepów, saggitaria platyphyllax1, proserpinaca palustris "cuba" x1, limnophila sessiliflora x2 i jakieś 3 inne rodzaje wysokich roślin. Na dnie z jednej strony (większość) biały piasek, a po drugiej kamienie rzeczne średnicy tak około do 1cm.

Filtr aqael turbo 500 wewnątrz ceramika i zeolit pół na pół a także gąbka.

 

Teraz jak walczyłem z zakwitem:

Na początek zaciemniłem na 7 dni akwarium efekt średni ale był. Podmieniałem wodę przez chyba 8 dni po 20%. Jest o tyle lepiej ze wodze tylne tło co na początku nie było możliwe (widoczność na jakieś 5cm), odmulałem dno kilku krotnie, lecz między kamieniami na dnie widzę taki jakby ciemny muł. Czy powinienem go wyeliminować?? Czy czasem z nim bakterie nifiltracyjne sobie nie powinny poradzić?? Myślę o kolejnym zaciemnieniu lecz nie wiem czy ma ono sens?? Czy dolać Alginu?

 

Mógłbym podmienić z 50% wody ale nie mam tylu pojemników na wodę, wiec czy można dodać antychloru do każdego kolejnego baniaka i ile by odczekać przed wlaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawóz zakupiłem na allegro ale tymczasem go nie leję, filtr jak najbardziej bez przerwy chodzi, wodę odstaną 24h dolewam (tzn zawsze na dzień następny od momentu wlania do baniaka) w podłożu kulki gliniane;] Testów nie posiadam. O rybach wiem, dokupię po doprowadzeniu akwarium do odpowiedniego stanu. A coś o antychlorze?? A wodę wcześniej podmieniałem raz w tyg. 20% teraz robię to praktycznie co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli hmm pozostaje według was restart lub lampa. Lampy nie zakupie bo to zbyt duży koszt. Chyba ze są jakieś odpowiedniki?

 

Spróbuje jeszcze zaciemniania i tej soli chyba. Kiedyś użyłem soli to ona zabarwia wodę dość na niebiesko, a i zatem zeolit i bioceramike. Czy to nie szkodzi właściwościom tych wkładów??

 

Jeszcze takie mam pytanie, miałem już ślimaka nertine, ampularie i kilka świderków. Lecz wszystkie zdychały bardzo szybko, następnego dnia od włożenia przestawały się ruszać i tak przez ponad tydzień potem je wyjmowałem. Może znacie jakąś możliwą przyczynę. Wiem ze bez testów trudno..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym coś takiego sam w sumie zbudował z diód UV (w końcu jestem elektronik...) I myślę ze wyszło by tanio i na długi czas by mogło służyć bo pożyczać to wole nie, jeszcze pewnie nie raz się przytrafi mi zakwit. A coś o tej soli Panowie?? Poszukam jak zbudować taką lampę póki co;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...