Skocz do zawartości

Ogólne [54l] - aktualizacja str.2


stanlejgks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie przywitam się z wami - dzień dobry :)

Moje akwa założone około miesiąc temu, wiem wiem nie ma się za bardzo czym chwalić, trudne początki świeżaka w temacie.

Akwarium - 60x30x30 [54l]

oświetlenie - 25 W (4000k i 6500k)

filtracja - HBL-301

gatunki i ilość ryb - gupiki 1+2, mieczyki para (wiem do oddania, poczytałem troche o tym już)

rośliny - z tych znanych mi to mech jawajski, kabomba i moczarka, plus nieznane mi nazwy (prosiłbym o rozpoznanie)

inne sprzęty - napowietrzacz,

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. - Carbo AquaArt, pokarmy suszone (dafnia, OvoVit, BioVit, IchtioVit)

 

Czekam na opinie i porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe zmiany zaszły w akwarium. No więc od początku:

zmieniłem filtr na model wyższy czyli HBL-501. W filtrze gąbka plus zeolit. Powiedzcie czy to dobre połączenie?

Parametry wody:

no3 15

no2 0

gh 7

kh 5

ph 7,2

 

Wielgachny korzeń poszedł w niebyt a jego miejsce zajął w rogu kokos. Oczywiście korzonek jakiś musiał się pojawić więc jest ciut mniejszy ale za to urzekający mnie.

 

W rogu akwarium zamontowałem natomiast siatkę z przymocowanym mchem. Teraz tylko czekać aż się rozrośnie.

 

Oceniajcie, doradzajcie, gańcie jeśli trzeba. Każdą krytykę przyjmuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie przywitam się z wami - dzień dobry :)

Moje akwa założone około miesiąc temu, wiem wiem nie ma się za bardzo czym chwalić, trudne początki świeżaka w temacie.

Akwarium - 60x30x30 [54l]

oświetlenie - 25 W (4000k i 6500k)

filtracja - HBL-301

gatunki i ilość ryb - gupiki 1+2, mieczyki para (wiem do oddania, poczytałem troche o tym już)

rośliny - z tych znanych mi to mech jawajski, kabomba i moczarka, plus nieznane mi nazwy (prosiłbym o rozpoznanie)

inne sprzęty - napowietrzacz,

stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. - Carbo AquaArt, pokarmy suszone (dafnia, OvoVit, BioVit, IchtioVit)

 

Czekam na opinie i porady.

Żwirek za gruby, nie jednolity i brzydki, nie stosujesz nawożenia ani co2 dlatego heniek padnie- żółknięcie spowodowane zapewne brakiem Fe, ten kokos wkopałbym do połowy, tło z worka na śmieci- za bardzo błyszczące i nieestetyczne, siatka z mchem ma za grube oczka, zamiast tej siatki i tego mchu dałbym duży korzeń i rośliny na 3 plan. To tak w skrócie. Za dużo kombinujesz a za mało czytasz i nie potrafisz określić swojego pierwowzoru który chcesz osiągnąć. Ale mam nadzieję, że będzie lepiej co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

dEn - duży korzeń w rogu już był, i z całą stanowczością został stamtąd wysłany do śmieci :) liczę na to że mech zarośnie siatkę i kłopotu nie będzie. A mech to akurat jedna z tych roślin które w moim akwa rosną na potęge. Czarna folia też zniknie raczej bo szykuję się do zrobienia tła ze styropianu malowanego na czarno. Problem tylko z tym żwirem bo nie ma za bardzo jak tego podmienić. Z nawozów mam jakieś micro i macro z allegro ;) rozpuszczane w destylce. Do tego Ferro Activ i Potasium z tropicala. Problem w zasadzie stanowi tylko heniek i ta trawka. Reszta w miarę rośnie choć żabienica po maxymalnej wycince po glonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko z tym żwirem bo nie ma za bardzo jak tego podmienić.

Skoro tylko z tym to moja rada jest taka, aby część wyrzucić, szczególną uwagę zwracając by zniknął w miejscu gdzie styka się z przednią szybą i dosypać czegoś estetyczniejszego jak np bazalt lub żwirek czarny albo brązowy.

Możliwe że właśnie z braku Co2 heniek pada zrób bimbrownie.

Wszystko o bimbrowni jest w dziale "Zrób to sam".

Co do roślin to masz odpowiedź kolegi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wystartowała moja bimbrownia. Za dyfuzor służy kostka lipowa. Roślinki ładnie bąblują ale niestety rybki coś z niechęcią do tego podeszły i chyba za dużo tego CO2 w wodzie by większość obsady przy samym lustrze wody. Da się to jakoś ogarnąć żeby i rośliny i ryby były zadowolone?? Bo nie potrafie ni w ząb tej bimbrowni tak ustawić żeby był jeden bąbel na sekunde w liczniku bąbelków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...