Skocz do zawartości

Pomocy-moja trawa żółknie i ginie!!!


Maja1628
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio zauważyłam, że moja trawa (Vallisneria Tortifolia) gubi masowo liście. Niektóre są młode, całe zielone i mają żółtą "podstawę", a inne są całe żółte, ale to rozumiem. Przecież liście nie są wieczne.

Zbiornik 60l

Parametrów wody nie znam, ale wiem,że woda jest twarda.

Filtracja: Filtr Aquarel Fab Filter 1 plus

Napowietrzanie: napowietrzacz membranowy

Oświetlenie:fioletowa świetlówka Juwel Aquarium 15w

Ogrzewanie: Grzałka Hailea 100w

Nawożenie: Sera florena / 5ml na tydzień

 

Ryby (molinezje, mieczyki) obgryzają mi trawę, ale staram się temu zapobiec w postaci pokarmu roślinnego- Parzona sałata, kapusta. Może to ma jakieś znaczenie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawożenie: Sera florena / 5ml na tydzień

Ja bym zainwestował z lepszy nawóz bo też ten mam i wydaje mi się, że to jeden, wielki szajs.

 

Moja żabienica rośnie jak na drożdżach, z trawą jest nie najlepiej. Nawóz wydaje się ok, ale przy myciu akwa kupię podłoże pod piasek ;)

 

 

 

Oświetlenie:fioletowa świetlówka Juwel Aquarium 15w

I lepsze oświetlenie tzn. jeszcze jedna 15w świetlówka.

 

Tylko nie mam gdzie zamontować :cry::cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ostatnio zauważyłam w moim akwa 2 małe zatoczki, może to one podjadają mi "podstawy" roślinek? W ogóle nie wiem czy mam je wyrzucić( zatoczki), czy poczekać chwilę aż się namnożą( szukam pretekstu do kupienia helenek :D - wiem,że to głupie, ale bardzo mi się podobają, a mama nie pozwoli kupic mi ich od tak)?

 

Ja bym stawiał na brak żelaza.

 

A można je kupić, jak podać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...