Skocz do zawartości

akwa 25l- rybki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam akwarium 25l, ale pływa w nim tylko jeden Kirysek pstry (jeden kirysek stracił życie przez bojownika, a bojownik tydzień temu wyzionął ducha). Chciałabym dokupić jakieś rybki i z tego powodu mam parę pytań:

1. Czytałam, że na 1cm dorosłej rybki musi przypadać 1l wody?Czyli w związku z tym mogę mieć 5 pięciocentymetrowych rybek?

2. Rozpatrywane opcje: 3 samiczki bojownika+2 kiryski, 2 samiczki+ 2 kiryski, 2 samiczki+ 3 kiryski, która z nich byłaby najdogodniejsza, chodzi mi o to, żeby nie miały za dużego tłoku.

3. Czy różnica w wielkości kirysków ma jakiś wpływ na ich relacje? mój jest już całkiem spory, a w zoologicznym niedaleko były tylko duuużo mniejsze.

4. Kiryski są stadne (?), więc jeżeli od jakiegoś czasu nie ma kompana, to mu mogło coś się stać z psychiką? :P

4. Roślinka. do tej pory miałam tylko sztuczne roślinki, natomiast chciałabym to zmienić. Może mógłby ktoś mi polecić roślinkę do akwa 25l, mało wymagającą i ładną :)

 

To chyba tyle. Będę wdzięczna za pomoc i odpowiedzi.

buziaki, Anka :)

 

szczupak: Zdania zaczynamy z wielkiej litery ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewna ale chyba w 25 l możesz mieć 1 bojownika + kilka kirysków tych najmniejszych , ale może lepiej parke bojownika i bez kirysków ?

Co do roślin daj jakiś meszek , gałęzatkę - w 25l jest mało miejsca więc z roślinami nie poszalejesz , ja polecam sitowie mam u siebie w krewetkarium i świetnie rośnie , oczywiście żeby rośliny rosły musisz mieć dobre światło i będzie ok ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo

Akwarium za małe na harem bojownika,neonki i na kiryski ;)

Możesz tam mieć takie cztery najprostsze opcje:

Nr.1

1+2 Gupik Pawie Oczko (1 Samiec + 2 Samice)

Nr.2

6 Gupik Pawie Oczko (Same Samce)

Nr.3

2+4 Gupik Endlera (2 Samce+ 4 Samice)

Nr.4

Bojownik (Samiec)

To są cztery najłatwiejsze opcje ;)

Co do roślin to anubiasy,żabienice,moczarka,rogatek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25l to nie akwa na kiryski. Nadaja się tylko gupiki (endlera, pawie oczko), drobniczki jednodniówki, bojownik, krewetki karłowate, a ławicowe typu galaxy, karłowate razbory itp, to min 40l. Ja Ci radzę nie kombinować. Zrób fajne krewetkarium z RC, babaulti lub czymś w tym rodzaju (daj 10szt na start) i wybierz do tego jedną z opcji:

- 1x bojownik syjamski

- 2+4x g. endlera

- 6x samiec gupika pawie oczko

- 1+2x gupik pawie oczko

- 1+2x drobniczka jednodniówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...