Jump to content

[70L] Roślinne z brzankami wysmukłymi


SirCedrik1973
 Share

Recommended Posts

Moje pierwsze (ale coś czuję, że nie ostatnie) akwarium. :D

Zdjęcia obrobiła moja żona Tereska, która najpierw nie była zwolenniczką zakładania akwarium a teraz biega i sprawdza jak się czują rybki. ;)

Akwarium założone 24 października 2011 roku.

Rybki wpuszczane 22 i 23 listopada 2011 roku.

 

Akwarium 70 litrów

10 brzanek wysmukłych (5 par)

Filtr zewnętrzny kaskadowy AQUAEL VERSAMAX FZN-1

Grzałka z termostatem TETRA HT-75 (75W)

Napowietrzacz TETRA APS 100

Oświetlenie 2X15W T8 (FLORA-GLO + AQUA-GLO) + nocne LED

post-10787-13685166366862_thumb.jpg

post-10787-13685166367416_thumb.jpg

post-10787-13685166367955_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jeśli dobierają się w pary to tworzą podobno swoje rewiry w akwarium, ale te (przynajmniej na razie) jak na brzanki przystało trzymają sie razem. A w małych akwariach to raczej nie - teoretycznie dorastają do 5-6 cm i potrzebują sporo miejsca do pływania, gdyż są dosyć ruchliwe. Dla tego gatunku (z tego co udało mi się ustalić) najważniejsze jest częściowe zacienienie zbiornika (dlatego w akwarium pływa pistia) oraz gęsta roślinność. Podobno są to rybki dość płochliwe, choć te które mam ja są bardzo bardzo odważne. Może dlatego, że są na razie bardzo młode i nieduże (ok. 1,5 - 2 cm). Dołączam jeszcze dwa zdjęcia. Jak roślinki się jeszcze rozrosną to zasłonią do końca rurkę od napowietrzacza i grzałkę.

post-10787-13685166368441_thumb.jpg

post-10787-13685166369019_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Też tak o tym myślałem ale się rozmyśliłem. Zauważyłem, że brzanki bardzo ładnie wyjadają ewentualne resztki pokarmu z dna, więc chyba jednak zostawię przód bez roślin. Dałem dwa anubiasy po bokach, ale przód zostawię wolny bo widzę, że im tak pasuje. A o to właśnie chodzi. Chociaż nigdy nie mów nigdy. Przemyślę to. ;) No i nie chcę za bardzo zasłaniać korzeni bo bardzo mi się podobają. Dlatego też nie posadziłem na nich mchu.

Ponad 100 wyświetleń a tylko dwa wpisy. Bardzo proszę o komentarze. To moje pierwsze akwarium i chętnie posłucham słów krytyki ... albo pochwał. ;)

Link to comment
Share on other sites

To niestety ja musze parę złych słow powiedzieć i dobrych też,nie bój się ;) .Jak na 1 akwa niezle,ale rośliny jak dla mnie ustawiane pod linijke,niepodoba mi się też ten korzeń z lewej strony,jakiś taki nienaturalny.Wywalił bym go dał jakiś większy bardziej rozgałęziony na środek i ułożył inaczej roślinki ;)

Link to comment
Share on other sites

W roślinach masz straszny bałagan - spróbuj je grupami porozsadzać. Napisałeś, że nie chcesz nic na przodzie, ale wizualnie, coś na pierwszy plan się prosi, szczególnie po lewo, przed tym korzeniem. A i roślinki już do cięcia się nadają ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziękuję za uwagi.

 

Do SkanDaL: nie boję się, gdybym się bał uwag to nie umieszczałbym tu zdjęć. ;) Z roślinkami jeszcze powalcze, też nie jestem do końca zadowolony. Korzeń zostaje - uważam go za największą ozdobę akwarium. Brzanki zresztą też. Uwielbiają się ganiać przez ten otwór w korzeniu.

 

Do adam.koscierzyna: Jak z gazety ? Ale z jakiej ? Jeśli z dobrej to potraktuję to jako komplement. :)

 

Do pozostałych: z roślinami zrobię jeszcze zamieszanie, na razie zobaczę co rośnie a co sobie nie radzi i wtedy zrobię remanent ze zmianą wystroju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...