Skocz do zawartości

[70L] Roślinne z brzankami wysmukłymi


SirCedrik1973
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pierwsze (ale coś czuję, że nie ostatnie) akwarium. :D

Zdjęcia obrobiła moja żona Tereska, która najpierw nie była zwolenniczką zakładania akwarium a teraz biega i sprawdza jak się czują rybki. ;)

Akwarium założone 24 października 2011 roku.

Rybki wpuszczane 22 i 23 listopada 2011 roku.

 

Akwarium 70 litrów

10 brzanek wysmukłych (5 par)

Filtr zewnętrzny kaskadowy AQUAEL VERSAMAX FZN-1

Grzałka z termostatem TETRA HT-75 (75W)

Napowietrzacz TETRA APS 100

Oświetlenie 2X15W T8 (FLORA-GLO + AQUA-GLO) + nocne LED

post-10787-13685166366862_thumb.jpg

post-10787-13685166367416_thumb.jpg

post-10787-13685166367955_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobierają się w pary to tworzą podobno swoje rewiry w akwarium, ale te (przynajmniej na razie) jak na brzanki przystało trzymają sie razem. A w małych akwariach to raczej nie - teoretycznie dorastają do 5-6 cm i potrzebują sporo miejsca do pływania, gdyż są dosyć ruchliwe. Dla tego gatunku (z tego co udało mi się ustalić) najważniejsze jest częściowe zacienienie zbiornika (dlatego w akwarium pływa pistia) oraz gęsta roślinność. Podobno są to rybki dość płochliwe, choć te które mam ja są bardzo bardzo odważne. Może dlatego, że są na razie bardzo młode i nieduże (ok. 1,5 - 2 cm). Dołączam jeszcze dwa zdjęcia. Jak roślinki się jeszcze rozrosną to zasłonią do końca rurkę od napowietrzacza i grzałkę.

post-10787-13685166368441_thumb.jpg

post-10787-13685166369019_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak o tym myślałem ale się rozmyśliłem. Zauważyłem, że brzanki bardzo ładnie wyjadają ewentualne resztki pokarmu z dna, więc chyba jednak zostawię przód bez roślin. Dałem dwa anubiasy po bokach, ale przód zostawię wolny bo widzę, że im tak pasuje. A o to właśnie chodzi. Chociaż nigdy nie mów nigdy. Przemyślę to. ;) No i nie chcę za bardzo zasłaniać korzeni bo bardzo mi się podobają. Dlatego też nie posadziłem na nich mchu.

Ponad 100 wyświetleń a tylko dwa wpisy. Bardzo proszę o komentarze. To moje pierwsze akwarium i chętnie posłucham słów krytyki ... albo pochwał. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety ja musze parę złych słow powiedzieć i dobrych też,nie bój się ;) .Jak na 1 akwa niezle,ale rośliny jak dla mnie ustawiane pod linijke,niepodoba mi się też ten korzeń z lewej strony,jakiś taki nienaturalny.Wywalił bym go dał jakiś większy bardziej rozgałęziony na środek i ułożył inaczej roślinki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za uwagi.

 

Do SkanDaL: nie boję się, gdybym się bał uwag to nie umieszczałbym tu zdjęć. ;) Z roślinkami jeszcze powalcze, też nie jestem do końca zadowolony. Korzeń zostaje - uważam go za największą ozdobę akwarium. Brzanki zresztą też. Uwielbiają się ganiać przez ten otwór w korzeniu.

 

Do adam.koscierzyna: Jak z gazety ? Ale z jakiej ? Jeśli z dobrej to potraktuję to jako komplement. :)

 

Do pozostałych: z roślinami zrobię jeszcze zamieszanie, na razie zobaczę co rośnie a co sobie nie radzi i wtedy zrobię remanent ze zmianą wystroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...