Jump to content

Programator czasowy - jak to ustawić?


keraj27
 Share

Recommended Posts

Zakupiłem programator czasowy emt700. Ustawiłem sobie godzinę i dzień tygodnia, a gdy wchodzę w opcje ustawiania godziny włączania i wyłączania to tam też ustawiam godzinę pierwszą i godzinę drugą (zamknięcia - wyłączenia prądu) i tu pojawia się problem bo nie potrafię ustawić aby czytało zaprogramowany czas. Nie ogarniam tej instrukcji. Niby robię wszystko krok po kroku a i tak nie łapie. Chcę go używać do oświetlenia żeby się samo włączało i wyłączało jak mnie nie ma. Proszę o pomoc może ktoś z was mnie oświeci.

 

Obrazek urządzenia : Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

ja wprawdzie mam inny ale może pomogę ... najpierw ustawiasz aktualną godzinę, następnie ustawiasz o jakiej godzinie ma się załączyć (takie programatory mają kilka opcji więc ustawiaj wszystko na jednej) - ustawiasz godzinę włączenia i do niej dzień(dni tygodnia) - najlepiej cały tydzień, później przełączasz na godzinę wyłączenia i robisz to samo co wcześniej tylko z inną godziną. żeby wszystko chodziło jak należy musisz pamiętać żeby wszystko tyczyło się danego dnia (dni) no i czasem AM i PM też jest i trzeba odpowiednio godzinę ustawić...

Link to comment
Share on other sites

No ustawiam godzinę. Chodzi sobie dobrze czas. Potem wchodzę w ustawienie programu (ustawiam na programie pierwszym) dwie godziny . Godzinę włączenia się lampki i drugą godzinę na zakończenie i nic się nie dzieje jak dobiega ta druga godzina. Tak samo na odwrót jak np jest 7 a ustawie żeby włączało się 7:05 to się nic nie dzieje :/ Koło symbolu żaróweczki powinna być cyfra 1 i się nie wyświetla :/ to wtedy by chyba działało .

Link to comment
Share on other sites

Witam!

 

Ja mam dwa programatory analogowe i jeden cyfrowy i ten cyfrowy to pierwszy i ostatni jaki kupiłem. Niby ma baterię (ma utrzymywać "tykanie zegara") ale i tak przestawia się jak chce i kiedy chce. Czasem najlepiej zdają egzamin rozwiązania najprostsze (I często są dwa razy tańsze).

Link to comment
Share on other sites

Ja wprawdzie też mam inny ale u mnie prócz daty oraz godziny trzeba wybrać opcję AUTO, pozostałe dwie to ON - włączony na stałe, OFF - wyłączony na stałe. Żeby sam się włączał i wyłączał musi być na AUTO sprawdź może też tak masz.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak mówisz. Ustawiłem teraz i jest dobrze na tym trybie AUTO chociaż na początku też było na nim i nic nie łapało (może dni tygodnia nie ustawiłem) teraz działa wszystko jak należy i rośliny jak i krewetki cieszą się ze światła które samo się uruchamia. Dzięki za naprowadzenie. Pozdrawiam i można to zamknąć.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witam was serdecznie potrzebuję pilnie numer baterii gdyż zgubiłem starą i nie mogę zakupić nowej nie mając numeru , zakupiłem programator i od początki po włożeniu baterii nie działał , sądzę iż po to jest bateria by programator zapamiętywał ustawienia podczas braku zasilania a tak się nie dzieje, napiszcie też ile tych bateryjek się tam wkłada ? programator sam w sobie jest fajny bo ma szereg ustawień lecz co do ustawień to z instrukcją obsługi każdy sobie poradzi . Jak ktoś takowej nie posiada to ja mam jak coś .--pozdrawiam was serdecznie

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...