Skocz do zawartości

problem z testem NO3 zoolek


V_Shere
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

... mam mianowicie taki problem że:

Zakupiłem testy zooleka aby przybliżyć sobie parametry mojej wody w akwarium i mam taki problem że z testem na NO3 jest dziwna historia.

 

Wszystko robię według instrukcji izn. odczynnik 1 do 5ml wody 7 kropli, wymieszać, proszek jedna porcja (jedna plaska zawartość szpatułeczki) wymieszać, odczekać minutke i dodać 7 kropli odczynnika 3. Po czym nic sie nie dzieje. Woda jak była bez żadnego koloru tak jest nadal niezabarwiona.

 

Test robiłem już kilkukrotnie w akwa, jednak z takimi samymi efektami. Zbadałem probke wody kranowej i wody destylowanej i nadal tosamo.

Ostatni krok jaki zrobiłem to przeprowadziłem test na NO3 zamieniając odczynnik 3 z odczynnikiem 2 testu na NO2, poczym uzyskałem krwisto czerwony wynik :evil:

 

Może ma ktoś jakieś rady, badź miał ktoś podobny problem ??

z testów zooleka mam jeszcze testy na Ph,Gh-Kh,NO2,PO4,Ca,Fe z żadnym z nich nie ma problemu.

 

W tym wątku próbuje jakoś ustabilizować sytuacje w moim zbiorniku, a przez przekłamywanie (jak sądze) testu na NO3 zawisłem w martwym punkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie powinno być tak: najpierw proszek do 5ml, a po minucie dopiero odczynnik 2 i 3 (po 7 kropel) ? Po 10 minutach odczyt ? Mieszanie po dodaniu każdego składnika. Sprawdź.

 

Teoretycznie na ulotce pisze inaczej ale w praktyce nic mi nie zaszkodzi przeprowadzić test według Twojego przepisu... już biorę się do roboty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest mój przepis. Mam podobny test tyle, że innego producenta i tak właśnie jest napisane w instrukcji. No spróbuj, może coś im się źle wydrukowało ? ;) Daj znać czy już jest OK.

 

No niestety ... Nie widze żadnych zmian ... Test nadal się nie barwi z żadnym, nawet najmniejszym stopniu. Przeglądnąłem juz sporo wątków, próbowałem różnych kombinacji i nic.

Widocznie test jest jakiś trefny i nic na to nie poradzę już, no chyba że wymienie go na inny.

 

Różne firmy mają różne porcje,kolejności,liczbę odczynników itd ... Myślełem że miał może ktoś podobny problem ale jak widać jestem tutaj pierwszy :D Co począć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamuj tam gdzie kupiłeś jak masz paragon. Niech wymieniają albo oddają pieniądze. ;) A jaki kolor powinien być kiedy NO3=0 ? Może właśnie nijaki, czyli taki jak woda ? Nie wiem, masz jakąś "legendę" z kolorami dla poszczególnych parametrów ?

Owszem ... jest wszystko czarno na białym ... tzn kolorowo na białym... 0 żółty 5 ponarańcz 10 Róż 20czerwony i tak do 130 do purpuroweg.

Mam całą serie tych testów i np. NO2 jest Żółty na zerowym i taki jest faktycznie ...

Zrobiłem roztwór próbny z cała serią nawozów AquaArt aż sie No2 zaczerwieniło wiec nie możliwe żeby nie bylo No3, a wynik nadal był bezbarwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...