Skocz do zawartości

[3L] Czy to ma sens


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiedziałem gdzie napisać więc piszę tutaj. Zastanawiałem się ostatnio nad jakimś malutkim akwarium na biurko i tak przez przypadek wpadłem na wazony prostokątne/kwadratowe które wydały mi się dość ciekawe a przy okazji tanie. Dokładniej chodzi o te :

http://www.szklo-krosno.pl/wazony/126-w ... 15-cm.html

http://allegro.pl/wazon-kwadratowy-sala ... 96575.html

Teraz pytanie do was. Czy jest w ogóle sens bawić się w próbę zrobienia z tego akwarium ? No i czy można by coś tam wpuścić ? Jakieś krewetki lub bojownika (w sumie lepiej w takim niż w kubku)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens jest. Dlaczego by nie. Jeśli lubisz minimalizm ;)

Musisz się grubo zastanowić nad filtracją takiego super nano akwarium. Samemu coś będziesz kombinował? Czy może gigantyczne podmianki?

 

Najlepiej przejrzyj sobie ten temat ----> viewtopic.php?f=22&t=32424&st=0&sk=t&sd=a&hilit=1l+for+fun&start=30

 

Co do trzymania żywych zwierząt w 3l: ludzie na forum Cię za to zjedzą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtracji to myślałem nad czymś ala "zrób to sam" a dokładniej coś w stylu tego "http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=40&t=30233&start=0".

Najwyżej będą tam tylko roślinki.

A jeśli znajdzie się powiedzmy 5L kosteczka to np. crystalki by się tam nie pomieściły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli znajdzie się powiedzmy 5L kosteczka to np. crystalki by się tam nie pomieściły ?

Crystale moim skromnym zdaniem to tak od 20l wzwyż.

 

Jeśli już bardzo chcesz kostkę i do tego 'coś' tam trzymać.. Zainwestuj w 10l.

Wtedy jakieś krewecie się znajdą, np.:

 

Dołączona grafika

 

Caridina Simoni Simoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie poszukać. Ale tak patrząc z innej strony to jeżeli ktoś ma powiedzmy 20l akwarium a w nim ok 20-30 krewetek powiedzmy red cherry (nie ukrywajmy że lubią się szybko rozmnażać) to koniec końców na jedną krewetkę przypada 1L wody a czasem i mniej.

Co do crystali które są jeszcze mniejsze to mam pytanko czy zbiornik dla nich może być długi ale wąski ? powiedzmy 8-10cm ? (może uda się kupić cos o większej pojemności ale dłuższe niż szersze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trzeba będzie poszukać. Ale tak patrząc z innej strony to jeżeli ktoś ma powiedzmy 20l akwarium a w nim ok 20-30 krewetek powiedzmy red cherry (nie ukrywajmy że lubią się szybko rozmnażać) to koniec końców na jedną krewetkę przypada 1L wody a czasem i mniej.

 

W typowych 54l ludzie trzymają zwykle po 15-20 neonów [samych].

To znaczy że jednego neona można by hodować w 3l? :roll:

O patrz, akurat o 3l gadamy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na 3L już porzuciłem :)

Następnie był 6L wazon, jednak rzeczywiście jego szkło mocno zniekształca obraz.

Aktualnie szukam małego akwarium 8-12L. Jeśli chodzi o taki litraż jest szansa hodować coś w nim zgodnie z "humanitarnymi" warunkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie szukam małego akwarium 8-12L. Jeśli chodzi o taki litraż jest szansa hodować coś w nim zgodnie z "humanitarnymi" warunkami ?

Jak coś to ja mam, ale to na pw, jeśli jesteś zainteresowany.

W tym akwa możesz mieć jakieś ślimaki/ narybek lib krewetki rc, ale jednak dla nich litraż chyba za mały, ale nie jestem pewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...