Jump to content

RATUNKU!!!PADAJĄ RYBKI!!!!!

eka
 Share

Recommended Posts

Bardzo proszę o pomoc. Padają mi rybki. Mam akwarium 100l.Miałam 1 glona,2 skalary,2 sumiki i jedną neonke. Dwa tygodnia temu kkupiłam 4 neonki,1 żółtego glona ,2 kosiarki i 2 górami. Wczoraj padł mi sumik,a dziś 1 skalar. Paru dni wcześniej zaobserwowałam,że sumiki pływał z góry na dól w szalonym tempie,a dzień przed padnięciem sumiki i skalar chowały się przy pompce w kącie akwarium przy powierzchni wody. Zauwazyłam też,że na tułowi mają białe małe kropeczki,a płetwy posklejane. Chorego skalara atakują gurami.BARDZO PROSZE O RADE!!!!CO MAM ROBIĆ?????

Panowie.Co wy tworzycie?Po co te pytania?

Z opisu jasno wynika,że ryby mają ospę.

W większości nie nadają się do tego litrażu.

Jestem pewny,że parametry wody są tragiczne i akwa nie dojrzało,ew.jest bardzo zaniedbane(brak podmian,odmulania,itd.).

Co poradzić autorowi tematu?

Na początek podmiana 40% wody,niestety chemia-FMC(zgodnie z zaleceniami zawartymi na ulotce),podniesienie temp.do 30C,maksymalne napowietrzanie.

.

Przepraszam ,że długo nie pisałam. Akwarium, założyłam prawie 2 lata temu. Ale rok temu miałam ten sam problem. Wtedy całkiem zmieniłam wodę i zapuściłam nowych mieszkańców. I wszystko było OK. Dopóki nie kupiłam nowych rybek. Czy mogłam kupić chorych rybek?

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...