Jump to content

Brzanka purpurowa - czerwony pyszczek i wytrzeszcz

Recommended Posts

Jak w temacie :<

Nie mam pojęcia co się dzieje. Rybka z dnia na dzień dostała wytrzeszczu a potem zaczerwienił się jej pyszczek i wydłużył w rurkę jakby ciągle robiła : o

Mam nadzieję, że to nic zaraźliwego.

Oprócz chorej brzanki w akwarium siedzą:

- około 20 sumatrzańskich brzanek

- 6 kirysków

- 4 zbrojniki niebieskie

- 3 czerwone brzanki

- z 6 purpurowych brzanek

- 3 brzanki pióropuszowe

- 3 bocje pręgowane

- 3 brzanki pięciopręgie.

to tak na oko, bo ostatnio mi te małe świniaki urżneły jednej ogonek przy samym zadku a inne zazwyczaj padały od problemów z pęcherzem pławnym :<

Akwa ma ok. 130l

Filtr i napowietrzanie chodzą 24 na dobę.

Nie podmieniam wody, ale mam jakieś coś. Woreczek co rozkłada azotany i pomaga w niwelowaniu tego całego toksycznego syfu w wodzie co mógłby być.

Parametrów wody nie znam.

Temperatura w akwa - 25 stopni.

Reszta rybek jest zdrowa jak... ryba xd

oprócz jednej jeszcze co zauważyłam, że znowu ktoś podciął ogonek : |

Małe złośliwce. Jak nic się nie dzieje to cisza i super a jak już zaczną się dziobać to lawinowo.

Może to samczyki purpurowe, bo przywdziały barwy "wojenne" i "niszczą" wszystko na swojej drodze xd

Dołączam zdjęcia chorej brzanki:

http://imageshack.us/g/406/14578146.png/

Starałam się zrobić dobre zdjęcia, ale gdzieniegdzie mi coś wparowało.

I proszę nie pisać nic w stylu: "debil! Kretyn! Za dużo rybek! Zła obsada. Kij ci w oko! Spadaj na Bahamy. Podmieniaj wodę o 150% tygodniowo" ;p

Bo pytanie dalej dotyczy chorej brzanki.

Cytat ze stronki superakwarium:

Brzanka sumatrzańska

Warunki hodowlane

Akwarium z wolną przestrzenią do pływania. Brzanka sumatrzańska preferuje wodę miękka i kwaśną, pH 6,5-7. Są wrażliwe na zbyt dużą ilość produktów przemiany materii w wodzie. Dlatego należy dokonywać częstych, ale w małych ilościach podmian wody.

Piszesz, że nie podmieniasz wody.....

Co to za choroba - nie wiem.... doszukiwałbym się w (niestety) przerybieniu oraz z braku podmianek wody - Zbyt "toksyczna" woda.

Ale właśnie taki jest problem, że sumatry trzymają się bardzo dobrze :/

To są najbardziej wytrzymałe rybki jakie miałam. Nie padają i w ogóle.

Najgorzej z tymi purpurowymi właśnie. Co chwilę coś. Teraz ten wytrzeszcz. Nie wiem o co chodzi.

Reszta rybek jest w świetnym zdrowiu i stanie. Dziś się nawet dwie brzanki pobiły o kokosa xd

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...