Skocz do zawartości

[300l] ogólne


monia1718
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawelhodowca

Może macie racje że akwarium nie wygląda na 300 i ja też tego nie potwierdzam, ale często na zdjęciach tak wygląda... :) (akwarium "shadow2525" też nie wygląda na 1300l, bo zawsze zdjęcia tak wychodzą... :D )

 

Co do akwarium to dosyć ciekawe tylko jak już ktoś wcześniej napisał to trochę ubogie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki miałabym w tym interes by Was robić w bambuko??? A że mało rybek to fakt.Co to jest 40 rybek na taki litraż. Skalary mają ok. 20 cm,sum rekinia też ok. 20 cm. Największy samiec jest odseparowany gdyż mam dobraną parkę i samce się tłuką.Wymiary mojego zbiornika 120*50*50. Ale wkrótce zakładam następne tylko mniejsze 200l. Więc będzie można eksperymentować. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motylowiec to bardzie ciekawa ryba. Dość nietypowa... Ciekawy układ płetw dzięki któremu szybuje. Agresywna, lecz w swojej grupie ustalają hierarchie nie robiąc sobie krzywdy :) Pamiętaj, że nad powierzchnią wody powinno być dość dużo przestrzeni, ponieważ lubi wyskakiwać z wody. Do tarła 1+1, ikre po kilku godzinach można odłowić pod powierzchnią wody, bo jest lżejsza. Narybek nie poluje na pokarm tak jak dorosłe ryby, a raczej czatuje i czeka na zdobycz. Dlatego małe porcje np. pływików oczlików trzeba podawać na strumień po wietrza, które je uniesie w pobliże czatującego narybku. Aby zwiększyć szansę dotarcia pokarmu do narybku, trzeba podawać więcej pokarmu niż narybek może zjeść, nadmiar pokarmu opada na dno skąd trzeba go usuwać przy pomocy cienkiego wężyka. Konieczne jest także silne filtrowanie.

No to chyba tyle starczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...