Jump to content

[300l] ogólne


monia1718
 Share

Recommended Posts

Skąd Wy bierzecie takie Cryptocoryny ??? Jak chciałem kupić ostatnio to nie dość, że w sklepie była jedna mała i mizerna to koleś wycenił ją na 60 pln ;) Twoja roślinka robi wrażenie :)

 

A co do obsady to ja tu widzę gurami i chyba danio malabarskie???

Link to comment
Share on other sites

Guest pawelhodowca

Może macie racje że akwarium nie wygląda na 300 i ja też tego nie potwierdzam, ale często na zdjęciach tak wygląda... :) (akwarium "shadow2525" też nie wygląda na 1300l, bo zawsze zdjęcia tak wychodzą... :D )

 

Co do akwarium to dosyć ciekawe tylko jak już ktoś wcześniej napisał to trochę ubogie... ;)

Link to comment
Share on other sites

Jaki miałabym w tym interes by Was robić w bambuko??? A że mało rybek to fakt.Co to jest 40 rybek na taki litraż. Skalary mają ok. 20 cm,sum rekinia też ok. 20 cm. Największy samiec jest odseparowany gdyż mam dobraną parkę i samce się tłuką.Wymiary mojego zbiornika 120*50*50. Ale wkrótce zakładam następne tylko mniejsze 200l. Więc będzie można eksperymentować. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Motylowiec to bardzie ciekawa ryba. Dość nietypowa... Ciekawy układ płetw dzięki któremu szybuje. Agresywna, lecz w swojej grupie ustalają hierarchie nie robiąc sobie krzywdy :) Pamiętaj, że nad powierzchnią wody powinno być dość dużo przestrzeni, ponieważ lubi wyskakiwać z wody. Do tarła 1+1, ikre po kilku godzinach można odłowić pod powierzchnią wody, bo jest lżejsza. Narybek nie poluje na pokarm tak jak dorosłe ryby, a raczej czatuje i czeka na zdobycz. Dlatego małe porcje np. pływików oczlików trzeba podawać na strumień po wietrza, które je uniesie w pobliże czatującego narybku. Aby zwiększyć szansę dotarcia pokarmu do narybku, trzeba podawać więcej pokarmu niż narybek może zjeść, nadmiar pokarmu opada na dno skąd trzeba go usuwać przy pomocy cienkiego wężyka. Konieczne jest także silne filtrowanie.

No to chyba tyle starczy ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...