Skocz do zawartości

OBSADA DO 112 LITRÓW


Rekomendowane odpowiedzi

Witamy Was forumowicze.

Posiadamy akwarium 112 litrów nasz były temat patrz: viewtopic.php?f=6&t=38734

Mamy już cztery kiryski pstre, czy może Nam ktoś pomóc w obsadzie aby ładnie dobrać rybki denne? Jak również te które pływają po środku oraz na górze zbiornika?? Bylibyśmy wdzięczni.

 

Chcielibyśmy mieć na pewno :

neonki innesa (ile sztuk?)

pielęgnice ramireza samca i dwie samice

Co dalej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NASZA NOWA OBSADA TO:

6 KIRYSKÓW PSTRYCH

3 KOSIARKI

10 NEONKÓW INNESA

2 SAMICE I 1 SAMIEC -P.RAMIREZA

PARKA PLATEK

1 BOJOWNIK

 

Czy moglibyśmy w przyszłości dodać razbor klinowych i molinezji (jeśli tak to ile)?

Czy możemy coś jeszcze dodać?? Dziękujemy z góry za pomoc.

szczupak: Nie piszemy z wciśniętym klawiszem caps-lock. Wielkie litery świadczą o krzyku! Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NASZA NOWA OBSADA TO:

6 KIRYSKÓW PSTRYCH

3 KOSIARKI

10 NEONKÓW INNESA

2 SAMICE I 1 SAMIEC -P.RAMIREZA

PARKA PLATEK

1 BOJOWNIK

 

Czy moglibyśmy w przyszłości dodać rozbór klinowych i molinezji (jeśli tak to ile)

i w ogóle czy coś jeszcze dodać??Dziękujemy z góry za pomoc

Poprosiliście mnie na PW o pomoc w doborze obsady....

 

8 neon inessa

1+1 (1+2) mieczyk

2+4 dziki gupik

14 razbora galaxy

1+2 pielęgnica ramireza

8 kirysków pstrych

Kirysków minimum 6 sztuk miejcie.

 

Powyższa obsada, to taka, na jaką ja chcę zmienić....

 

Tak Wam odpisałem....

 

W poprzednim poście pisaliście, że macie bodajże 4 sztuki kirysów pstrych..... Wasz mentor "zjechał" mnie, że jestem teoretykiem, że 4 szt wystarczą itd.... Więc zastanówcie się co chcecie mieć, albo posłuchajcie rad forumowiczów. A Wy tylko zmieniacie co chwila koncepcje... Albo sami nie wiecie co chcecie mieć, albo słuchacie jednej osoby, która Wam mąci w głowie, a u nas szukacie tylko "akceptacji" owej osoby pomysłu na obsadę... Zdecydujcie się na to co chcecie, a co chcecie jeszcze dodać skonsultujcie w temacie....

 

Sorki, ale robicie malutki zamęt......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NASZA NOWA OBSADA TO:

6 KIRYSKÓW PSTRYCH

3 KOSIARKI

10 NEONKÓW INNESA

2 SAMICE I 1 SAMIEC -P.RAMIREZA

PARKA PLATEK

1 BOJOWNIK

 

Czy moglibyśmy w przyszłości dodać rozbór klinowych i molinezji (jeśli tak to ile)

i w ogóle czy coś jeszcze dodać??Dziękujemy z góry za pomoc

Poprosiliście mnie na PW o pomoc w doborze obsady....

 

8 neon inessa

1+1 (1+2) mieczyk

2+4 dziki gupik

14 razbora galaxy

1+2 pielęgnica ramireza

8 kirysków pstrych

Kirysków minimum 6 sztuk miejcie.

 

Powyższa obsada, to taka, na jaką ja chcę zmienić....

 

Tak Wam odpisałem....

 

W poprzednim poście pisaliście, że macie bodajże 4 sztuki kirysów pstrych..... Wasz mentor "zjechał" mnie, że jestem teoretykiem, że 4 szt wystarczą itd.... Więc zastanówcie się co chcecie mieć, albo posłuchajcie rad forumowiczów. A Wy tylko zmieniacie co chwila koncepcje... Albo sami nie wiecie co chcecie mieć, albo słuchacie jednej osoby, która Wam mąci w głowie, a u nas szukacie tylko "akceptacji" owej osoby pomysłu na obsadę... Zdecydujcie się na to co chcecie, a co chcecie jeszcze dodać skonsultujcie w temacie....

 

Sorki, ale robicie malutki zamęt......

chcemy po prostu znać zdanie innych znających się ludzi czy to jakaś kurcze zbrodnia??

i skoro nasz znajomy Cię zjechał to widocznie miał za co i go popieramy,widać niektórzy są tylko znawcy w teorii i nic więcej ...ale nie obrażaj się szosti bo chyba nie masz za co i na kogo.

EDIT:

i wcale nie uważamy żebyśmy robili jakiś zamęt po prostu wolimy zapytać dwa razy niż później płacić za swoje i czyjeś błedy.

Naprawdę i my i nie tylko my czasem zastanawiamy się po co w ogóle jest to forum skoro macie pretensje o takie błachostki...!!!!

 

szczupak: Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Was obraziłem - przepraszam. Nie miałem takiego zamiaru.

 

....

i skoro nasz znajomy Cię zjechał to widocznie miał za co i go popieramy,widać niektórzy są tylko znawcy w teorii i nic więcej ...

Za znawcę się nie wuażam, za teoretyka również nie. Człowiek całe życie się uczy. Nie tylko ja pisałem, że 4 kiryski to za mało. Podałem Wam proponowaną obsadę.... Inni też podali. Mam po prostu wrażenie, że rady na forum konsultujecie z inna osobą (chyba wiemy o kogo chodzi) i po prostu wszelkie sugerowane opcje odrzucacie. Nie dla tego, bo Wam się ona nie podoba, lecz dlatego, że ktoś inny ją odrzuca. Po prostu napiszcie, jakie rybki Wam się podobają, a ludzie, którzy Wam chcą pomóc skorygują Waszą propozycję. Miejcie w akwarium to co się Wam podoba + korekty osób, które się znają, a nie osób, które uważają się za znawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było napisane nie obrażaj się szosti.My się nie obrażamy bo nie mamy za co

Edit:

ok szosti zorientujemy się jakie rybki Nam się podobają i damy znać z tym ,że już trochę zarybiliśmy zbiornik a za dużo rybek nie może być w 112 l zbiorniku

szczupak: Pisownia! Kolejne ostrzeżenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli Was obraziłem - przepraszam. Nie miałem takiego zamiaru.

 

 

....

i skoro nasz znajomy Cię zjechał to widocznie miał za co i go popieramy,widać niektórzy są tylko znawcy w teorii i nic więcej ...

Za znawcę się nie wuażam, za teoretyka również nie. Człowiek całe życie się uczy. Nie tylko ja pisałem, że 4 kiryski to za mało. Podałem Wam proponowaną obsadę.... Inni też podali. Mam po prostu wrażenie, że rady na forum konsultujecie z inna osobą (chyba wiemy o kogo chodzi) i po prostu wszelkie sugerowane opcje odrzucacie. Nie dla tego, bo Wam się ona nie podoba, lecz dlatego, że ktoś inny ją odrzuca. Po prostu napiszcie, jakie rybki Wam się podobają, a ludzie, którzy Wam chcą pomóc skorygują Waszą propozycję. Miejcie w akwarium to co się Wam podoba + korekty osób, które się znają, a nie osób, które uważają się za znawców.

Oj Szosti nie płacz już, nie twierdzę, że nie jesteś dobrym akwarystą, napewno jesteś, ale zastanów się jeżeli ma się 112 litrowy zbiornik i chce się mieć obsadę ogólną złożoną z paru gatunków ryb to co zmieścisz w 112 litrach??? Ogólne kiryskarium??? A gdzie reszta??? Nie maż się i nie skarż na forum, bo trzeba być twardym a nie "mientkim" jak to ktoś powiedział ;) A teraz na poważnie kiryski w tym akwarium miały spełniać rolę czyścicieli dna, zjadać to co EWENTUALNIE na dno spadnie, pokarmu miało być na tyle aby mało co na dno spadało ( bo to niewielkie akwarium jest i tylko chwila w takim zbiorniku aby zaburzyć równowagę biologiczną) więc plan był taki że 4 szt będzie ok chociaż z bidą się wyżywią, ale według ciebie musi być w 112 litrach stado minimum 6 szt ,ok tak mówi teoria, to są ryby stadne, ale resztki im już nie wystarczą!!! Więc co??? Trzeba sypać aby kiryski nie padły, na to można sobie pozwolić w duzym zbiorniku, lub tylko i wyłącznie w zbiorniku kiryskowym, ale nie w 112 litrach o wielogatunkowej obsadzie, bo ilość pokarmu + dodatkowa obsada + filtr WEWNĘTRZNY!! = bomba ekologiczna rozpoczynająca nigdy nie kończące się problemy z akwarium i za chwilę będziemy się zastanawiać bo Kriss nam napisze " a dlaczego mam glony?? " a wtedy Szosti będzie miał okazję przeskoczyć z młodego forumowicza na kolejny poziom i zgodnie z teorią stwierdzi że pewnie światło nie takie lub podobny problem i zacznie się debata na forum co w tym przypadku mówi teoria. Więc nie pisz mi Szosti, że Ty się znasz a mi się wydaje że się znam, bo na zdjęciu profilu wyglądasz bardzo poważnie a takie bzdury piszesz. Z całym szacunkiem i bez obrazy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wystroju to akwarium ma się podobać właścicielowi, gdyby wszyscy urządzali na forum według matrycy to nie byłoby wystaw akwarystycznych bo wszystkie byłyby takie same i każdy obejrzałby sobie swoje w domu. :D Jak na początkujących akwarystów, którzy nie mają nikogo fizycznie do pomocy a jedynie uczą się na forum, myślę że poczynili ogromne kroki, a do doskonałości mają czas, niech sami do tego dochodzą będą mieli większą uciechę z odkryć i poczynań, mają się uczyć na podstawie obserwacji swojego akwarium, a nie tworzyć idealne akwarium na podstawie czyjiś doświadczeń, naszym zadaniem jest zaszczepić w nich żyłkę do akwarystyki i zadbać o to aby się przedwcześnie nie zniechęcili, reszta w ich rękach. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wystroju to akwarium ma się podobać właścicielowi, gdyby wszyscy urządzali na forum według matrycy to nie byłoby wystaw akwarystycznych bo wszystkie byłyby takie same i każdy obejrzałby sobie swoje w domu. :D Jak na początkujących akwarystów, którzy nie mają nikogo fizycznie do pomocy a jedynie uczą się na forum, myślę że poczynili ogromne kroki, a do doskonałości mają czas, niech sami do tego dochodzą będą mieli większą uciechę z odkryć i poczynań, mają się uczyć na podstawie obserwacji swojego akwarium, a nie tworzyć idealne akwarium na podstawie czyjiś doświadczeń, naszym zadaniem jest zaszczepić w nich żyłkę do akwarystyki i zadbać o to aby się przedwcześnie nie zniechęcili, reszta w ich rękach. :lol:

Dziękuje i w 100% zgadzam się z tą wypowiedzią. Faktycznie taka fototapeta może się niektórym podobać i mogą to traktować jako ozdobę zbiornika. Już się nie czepiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...