Skocz do zawartości

Krewetka filtrująca


Sylwix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłam krewetkarium 30l mam tam na razie 1 Krewetke Filtrującą ph wody 6

Co ona potrzebuje .O co chodzi że "filtrująca"

Czy akwarium dobre??

Czy zjada rośliny ??

Czy zjada ryby??

Coś jeszcze co powinnam wiedzieć .

Kiedyś miałam 2 red chery ale to było kilka lat temu/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłam krewetkarium 30l mam tam na razie 1 Krewetke Filtrującą ph wody 6

Co ona potrzebuje .O co chodzi że "filtrująca"

Czy akwarium dobre??

Czy zjada rośliny ??

Czy zjada ryby??

Coś jeszcze co powinnam wiedzieć .

Kiedyś miałam 2 red chery ale to było kilka lat temu/.

Akwarium dobre , chyba ,że zamierzasz mieć tych akurat krewetek więcej - to już mówię ,że one małe nie są. Moje mają około 6 cm. Roślin nie zjada , ale musi być gęsto . Czy zjada ryby ? NIE. Bardzo lubią być przy wylocie filtra lub przy kamieniu napowietrzającym - tam żerują. Są wrażliwe na zmiany temperatury i zostawiają pancerzyk tak raz na dwa tygodnie. Bardzo ciekawe zwierzątko . Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o tylko jedną i czy mogłam by dawać tam narybek molinezji i mieczyka w wielkości 1cm bo za bardzo nie wiem gdzie trzymać narybek a szkoda mi go wyrzucać czasem tam 2-3 narybku zostawiam do kotnika.przeważnie narybek idzie do skalarów albo do Oscarów

Akwarium jest na biurku oświetlenie lampka reszta moich akwari ma świetlówki.W akwarium jest kokos,niewielki korzeń,kilka dużych kamieni,piasek,cabomba karolińska,moczarka,rzęsa,i taka trawa mechowata ale to nie jest mech jawajski.

A o co chodzi z tym że filtruje powietrze???

Krewetka wielkości 4-5cm dałam 12zł była razem z żółwiami w sklepie.

Była tylko jedna w wiele skorup ze ściągania starej skóry .A czy często ta krewetka ściąga skóre??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "sciąga skórę " a linieje :) U mnie , tak jak napisałam , raz na dwa tygodnie. Narybku nie dawaj bo , również zaznaczyłam , ta krewetka zupełnie się tym nie zainteresuje . Krewetka filtrująca jak sama nazwa wskazuje dzięki temu ,że żywi się pokarmem pływającym w wodzie , przy okazji ją filtruje . Nie wiem tylko jak to jest w krewetkarium bo tam chyba jako tako ruchu wody nie powinno być , a te krewetki zdecydowanie preferują miejsca gdzie jest dość spory strumień wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jakieś 3 godziny temu ryby zeżarły mi krewetkę filtrującą. Krewetka była duża (ok. 6cm) i dopiero co zrzuciła pancerzyk bo zobaczyłem go niedaleko obok reszty krewetki. Zabiły ja prawdopodobnie kiryski, a jeszcze z 2 godziny wcześniej widziałem ja pod korzeniem - siedziała tak już drugi dzień zapewne przygotowywała się do przemiany.

:evil:Jestem wściekły :evil:

A taka fajna była :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłam krewetkarium 30l mam tam na razie 1 Krewetke Filtrującą

super, ale:

 

ph wody 6

według mnie, jak na krewetki to mało.

 

 

Co ona potrzebuje .O co chodzi że "filtrująca"

Kupujesz nie wiedząc czym się odżywia!?

 

Czy akwarium dobre??

Nie, krewetka filtrująca to minimum 80L

 

Coś jeszcze co powinnam wiedzieć

Że nic nie wiesz...

 

Zrezygnuj z filtrującej i kup red cherry i amano

 

Tak,krewetki nadają się do akwarium ogólnego. ;)

Filtrujące może i tak, ale inne niekoniecznie. No chyba, że chcemy nimi nakarmić Pielęgnice, Pyszczaki, czy też inne rybki, bo ludzie to różne pomysły mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtrujące może i tak, ale inne niekoniecznie. No chyba, że chcemy nimi nakarmić Pielęgnice, Pyszczaki, czy też inne rybki, bo ludzie to różne pomysły mają...

 

Kirysek, a czy według Ciebie w naturze jakoś inaczej to się odbywa ?

 

chodziło mi z tymi pomysłami ludzi, że niektórzy chcieliby hodować w jednym akwa powiedzmy pielęgnice i krewetki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...