Skocz do zawartości

parametry wody


V_Shere
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie kup gotowce. jak zacząłeś z aquaartem to już to ciągnij.

 

Linia nawozów EasyLife jako jedna z nielicznych ma każde makro osobno. Nieraz jest tak, że woda potrzebuje więcej jakiegoś makro a innego mniej. Wtedy można żonglować trochę tymi nawozami. Ja zaczynałam właśnie na tej linii nawozów i byłam zadowolona.

 

Odebrałeś wiadomość na PW ?

Dzieki Cytrusek. Wiele mi pomogłaś, jako że jesteś już zaawansowaną akwarystką i masz sporo doświadczenia jak widzę to pójdę za Twoją radą i dokupie resztę nawozów. Oczywiście zakupie też sole mineralne w razie gdybym musiał zwiększyć dawkę ktoregoś ze składników.

 

Temat bedzie kontynuowany i bedę zamieszczał dalsze wyniki. Postaram się aby wszystko było w miare aktualnie opisane.

 

Więc zaopatrzyłem sie w reszte brakujących mi nawozów z serii AquaArt

Teraz jestem w posiadaniu takiego grona:

 

-AquaArt Ferro+ (żelazo mangan,cynk,miedż,bor,molibden)

-AquaArt Micro (żelazo,mangan,cynk,miedż,bor,molibden,krzem,tytan,kabalt)

-AquaArt Macro Red (potas,azot,fosfor)

-AquaArt HydroMineral (potas,wapń,magnez,sód,siarczany,chlorki,węglany)

 

Teraz tylko trzeba dojść do tego w jakich dawkach to podać aby uzupełnić braki w akwarium ;)

 

No więc dorzuciłem nawozów wedłog zaleceń etykiety na butelkach, odczekałem aż wszystko sie odpowiednio rozpuści i teraz zbadałem następujące wartości.

 

Fe- 0,25 (wiec skoczyło do góry)

PO4 - 1,25 (wiecej niż 1 ale mniej niż 1,5 wiec też skoczyło odrobine do góry)

NO3 - 0 ( no niestety test nadal trzyma się sztywno swoich zasad :evil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co do testu, to spróbuj zamienić buteleczkę nr 1 z buteleczką nr 3 przy badaniu. Gdzieś słyszałam, że podobno jakiś czas temu wyszła wadliwa partia testów. Nie jestem pewna czy to był Zoolek ale możesz spróbować.

 

-----------------

PS. Nie zadaj mi takich trudnych pytań, jestem grafikiem a nie chemikiem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...