Skocz do zawartości

Pomoc w doborze obsady(450l)


kammims
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam zamiar zakupić nowy zbiornik o pojemności 450 litrów (150x50x60).W związku z tym proszę was o pomoc w dobraniu ładnej obsady.

Obecnie posiadam:

-4 gupiki,

-4 mieczyki,

-2 zbrojniki niebieskie

-2 bocje siatkowane

-2 kosiarki

Do obecnej obsady chciałbym dodać coś większego np. jakieś pielęgnice ale tu pojawia się problem,gdyż większość pielęgnic przekopuje akwarium i niszczy roślinki (mam orzecha,kryptokorynę brązową i bacopę).Myślałem o pielęgniczce ramireza jest piękna,ale podobno krótko żyje i jest wrażliwa na jakość wody wolałbym nie skazywać takiej ładnej rybki na męczarnie.Pomyślałem więc o gurami-miałem już je wcześniej i bardzo mi się podobają.

Tak więc do obecnej obsady dorzuciłbym:

-4 bocje,

-4 kosiarki,

-6 otosków,

-4 gurami(1 samiec+3 samiczki),

Co byście powiedzieli o takiej obsadzie?Może jakieś inne propozycje zamiast gurami?Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) te pielęgnice są piękne ale jest problem gdyż sajica przekopuje żwirek a miodowa podskubuje delikatne roślinki a to by mi trochę przeszkadzało.Z tymi gupikami i mieczykami myślałem nad oddaniem i niewykluczone,że tak zrobię.Bocji chętnie dobrałbym więcej,gdyż mam ślimaki coprawda nie plagę,ale zawsze.Dzięki za radę co widziałbyś zamiast pielęgnic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna barwna ryba tylko jest jedno ale.W encyklopedii ryb wyczytałem,że jest uważana za gatunek agresywny do tego rośnie dość duża i obawiałbym się o otoski, które zamierzam dokupić jako czyściki do glonów.Ehh właśnie w tym tkwi problem co jest ładnego to jest wredne nawet popularny skalar mógłby mi otoski ganiać i poczęstować się orzechem.Wybierając jakąś pielęgnice no to już by było ryzyko byćmoże by się opłaciło,ale co jeśli nie?Rybki do oddania i akwarium do ponownej stabilizacji.Miałem kiedyś zebry to mi pustynię zrobiły, tak samo było z sewerumem boję się o podobnych problemów stąd moje pytanie o obsadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W encyklopedii znalazłem owe gatunki:

-Laetacara curviceps,

-Cleithracara maronii(żal tylko że kopie.Raczej nie niszczy roślinek powiecie mi coś może na ten temat jakie jest wasze doświadczenie z tymi rybkami?)

Jeśli ta obasda na papierze by się sprawdziła to mógłbym ją w sumie zastosować w praktyce.ps ile sztuk musiałbym kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...