Skocz do zawartości

Filtr HW 302


cobraus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam takie pytanie posiadam akwa 150l zakupiłem filtr HW 302 filtr bardzo tani ale solidnie wykonany posiada trzy kosze do filtracji wody i tu właśnie mam mały problem jak powinienem ułożyć media filtracyjne by była jak najbardziej efektowna filtracja obecnie mam: na samym dole bio gąbkę + Zeolit, następnie bio g.+ceramikę i bio g.+biobale. Filtr z tego co się orientuję zasysa wodę i podaje na samo dno aż do góry więc wszystko leci od dołu, czy takie ułożenie może być czy coś zmienić. Dzięki za radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu i mam nadzieję, że jego autor mi to wybaczy ;) Noszę się z zakupem kubełka opisanego w tytule wątku ale mam wątpliwości co do głośności jego pracy - szafka stoi metr od łóżka i boję się o swój spokojny sen. Dodam, że przeczytałem masę tematów opisujących ten filterek ale opinie są różne "trochę buczy / niesłyszalny / po zamknięciu drzwiczek prawie go nie słychać"

 

Więc jak to naprawdę jest z tą "słyszalnością"? :)

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HW 302 jest prawie nie słyszalny mam go dopiero tydzień, ale spokojnie mogę stwierdzić, że go prawie nie słychać podstawą tego jest dobre jego odpowietrzenie po tym delikatnie tylko szumi, ale to chyba wirnik, a tego nie można uciszyć bardziej niż jest to zrobione przez producenta, jak go wstawisz w szafkę możesz spać na niej i nic nie będziesz słyszeć. Ogólnie filtr jak na swoją cenę jest ok, wykonanie samego kubła bardzo dobre, węże trochę za sztywne, a końcówki wlotu i deszczowni no cóż, przy zakładaniu węży trzeba je podgrzać zapalniczką i delikatnie wsadzać bo materiał troszeczkę lichy, ale można wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...