Jump to content

Filtr HW 302


cobraus
 Share

Recommended Posts

Cześć mam takie pytanie posiadam akwa 150l zakupiłem filtr HW 302 filtr bardzo tani ale solidnie wykonany posiada trzy kosze do filtracji wody i tu właśnie mam mały problem jak powinienem ułożyć media filtracyjne by była jak najbardziej efektowna filtracja obecnie mam: na samym dole bio gąbkę + Zeolit, następnie bio g.+ceramikę i bio g.+biobale. Filtr z tego co się orientuję zasysa wodę i podaje na samo dno aż do góry więc wszystko leci od dołu, czy takie ułożenie może być czy coś zmienić. Dzięki za radę

Link to comment
Share on other sites

Nie chcę zakładać nowego tematu i mam nadzieję, że jego autor mi to wybaczy ;) Noszę się z zakupem kubełka opisanego w tytule wątku ale mam wątpliwości co do głośności jego pracy - szafka stoi metr od łóżka i boję się o swój spokojny sen. Dodam, że przeczytałem masę tematów opisujących ten filterek ale opinie są różne "trochę buczy / niesłyszalny / po zamknięciu drzwiczek prawie go nie słychać"

 

Więc jak to naprawdę jest z tą "słyszalnością"? :)

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

HW 302 jest prawie nie słyszalny mam go dopiero tydzień, ale spokojnie mogę stwierdzić, że go prawie nie słychać podstawą tego jest dobre jego odpowietrzenie po tym delikatnie tylko szumi, ale to chyba wirnik, a tego nie można uciszyć bardziej niż jest to zrobione przez producenta, jak go wstawisz w szafkę możesz spać na niej i nic nie będziesz słyszeć. Ogólnie filtr jak na swoją cenę jest ok, wykonanie samego kubła bardzo dobre, węże trochę za sztywne, a końcówki wlotu i deszczowni no cóż, przy zakładaniu węży trzeba je podgrzać zapalniczką i delikatnie wsadzać bo materiał troszeczkę lichy, ale można wytrzymać.

Link to comment
Share on other sites

Ja swojego mam ponad 1,5 roku i jest cichutki, ale to filtr chiński więc istnieje małe prawdopodobieństwo że trafisz na głośniejszy egzemplarz. Ale podkreślam "MAŁE" prawdopodobieństwo, bo jest to chyba najlepszy filtr jeśli chodzi o MADE IN CHINA.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przepraszam ze się wcinam ale mam pytanie odnośnie hw 302 z tego co testowałem to filtruję 600l na godzinę. Aż tak by zawyżali parametry czy po prostu coś z filtrem jest nie tak? Dobrze ułożyłem media filtracyjne od dołu :zeolit ceramika i biokulki

Link to comment
Share on other sites

Zależy do jakiej obsady ryb, ale może już być krucho i będzie trzeba się wspomagać wewnętrznym, zresztą wszyscy producenci podają wydajność samej pompy a nie filtra jako całości tj z mediami filtracyjnymi koszami itp.

Link to comment
Share on other sites

Narazie mam mętną bo miałem tylko fana 1 i fana 2 nie dawały rady zobaczymy za jakiś czas teraz jest fan 2 i ten hw 302. To po jakim gdzieś czasie woda zrobi się klarowna a nie mętna jak mam? Żebym wiedział czy wszystko daje rade.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...