Jump to content

Akwarium-Skaza..


rebun12
 Share

Recommended Posts

Witam,

Mam taki problem.. Posiadam akwarium 40l niestety spadl mi kamyczek na dno i uszkodził rysa taka średnią. (niestety nie mam aparatu aby zrobić zdjęcie...)

Jednak zalałem te akwarium i po miesiącu czasu zaczęło powolutku uciekąc woda. Chciałbym te akwarium żeby poslużylo mi jako lęgowe. Co mogę z tym zrobić ?? Akutalnie zalałem wodą i nic z niego nie leci.. Co mógłbym dać pod akwarium aby było szczelne ? : )

Link to comment
Share on other sites

Rysa, a pęknięcie, to co innego. Ciebie dotyczy to drugie i...jest niewesoło. Owszem, można to zabezpieczyć, ale raczej nikt nie da Ci gwarancji że pęknięcie nie pójdzie dalej. To taki litraż, że zamiast się martwić i kombinować, to możesz kupić nowe szkło, za nie wiele więcej.

Link to comment
Share on other sites

Naprawa pochłonie ci więcej czasu i nerwów niż jak byś miał kupić nowy baniak który kosztuje 40-50zł . Jeśli zdecydujesz się na naprawę to zawsze będziesz miał nie pokój czy dobrze skleiłeś . Teraz jest może małe pęknięcie ale jak ci strzeli cała szyba to nie będzie ciekawie.

Link to comment
Share on other sites

Miałam taki sam problem, gdy byłam posiadaczką 100l. Nie wiadomo czemu pękło na moich oczach dno, woda się lała, że szok, być może nierówno ustawione, no nieważne. W każdym razie u szklarza została wycięta pod wymiar dna szyba większej grubości, aniżeli oryginalne dno, jednak mniejsza w ten sposób, aby można ją było włożyć do akwarium. Więc mąż szanowny nałożył nową szybę na pęknięte dno. Przyklejał silikonem sanitarnym (szczelne do dziś - szwagierka cieszy oko). Jeden szkopuł takiego rozwiązania, to to, że silikon sanitarny musi schnąć kilka dni, zanim zaleje się takie akwa wodą. Jeżeli masz gdzie przechować rybki, to polecam takie rozwiązanie. Acha, podobno są jeszcze silikony akwarystyczne, ale na ich temat poczytaj, bo u nas był użyty ten sanitarny. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Możesz prubować podłożyć pod to wodoodporną mate pod akwarium,skleić to pęknięcie taśmą lub inne kombinacje,lecz jak już napisano,to mały litraż,lepiej kup nowe.

 

 

Sklejenie peknięcia taśmą?, to niezbyt dobry pomysł. W dodatku radzisz tak innym, wprowadzając w błąd. Sam kiedyś sklej sobie akwa (jeśli pęknie, a tego nie życzę) taśmą, i czekaj na efekty :zamieszany:

Dostajesz ostrzeżenie za udzielanie błędnych "rad".

mod. SzaraMysz

Link to comment
Share on other sites

Podałem,co może zrobić,jeśli koniecznienie chce wymieniać akwa,wiadomo,że to cudów nie da,ale jak by skleił taką srebrną taśmą(zapomniałem nazwy) i odpowiednio przycisnoł to chyba jednak lepsze to niż nic,w jakimś stopniu powstrzyma wyciek^^.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się że chodzi o taśmę do przewodów od chłodnicy (wzmacniana taką siatką).

Jest jeszcze taka taśma do klejenia rozcięc na tunelach foliowych dla rolników.

Myślę że zdało by to egzamin bo są one w jakimś stopniu odporne na wode na elastycznych rzeczach lecz cena takiej taśmy to koszt nowego 60L akwarium :lol:

Druga sprawa to klej na tej taśmie który mógłby zaszkodzic rybą.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...