Skocz do zawartości

Mglista zielonkawa woda.


Erto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Piszę tutaj do was forumowicze z pewnym problemem otóż mam ciągle mglistą lekko zielonkawą wode i nie wiem w jaki sposób mam się owego problemu pozbyć,

 

Akwarium jakie posiadam ma 54 litry,

Oświetlenie 15W

Filtracja Tetra Tec 600 IN z dwoma komorami w których jest fabryczna gąbka

Podłoże z żwirku kwarcowego 5 razy płukane

Dwa kokosy spreparowane

Korzeń spreparowany z sklepu

 

Woda zanim wpuściłem rybki stała 2 tygodnie

Obecnie akwarium ma już 4 tygodnie a obsada i roślinność w nim jest następująca.

 

Gałęzatka x 3

Moczarka argentyńska z 8 łodyk

Ramirez Parka

10 neonów czarnych

4 kirysy panda

 

Odnośnie parametrów wody to są zgodne z testem 6 in 1 JBLa wszystko jest w normie:

NO3 - 10

NO2 - 0

GH -7-9

KH - 5,5

PH - 7,2

CL2 - 0

 

Robiłem podmianę wody w ubiegły piątek 12 litrów wody uzdatnionej uzdatniaczem z Aquaartu odstanej 2,5 dnia

 

Szyby wyczyściłem czyścikiem

Dno odmuliłem dokładnie

Wyczyściłem dekoracje w akwarium

Wyczyściłem filtr

Miałem parę gniazd okrzemówk ale je wyczyściłem

 

No i niestety nadal nie posiadam łądnej przejrzystej wody.

Prosiłbym o pomoc co mogę zrobić aby woda była przejrzysta.

 

oto zdjęcie akwarium.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem podmianę wody w ubiegły piątek 12 litrów wody uzdatnionej uzdatniaczem z Aquaartu odstanej 2,5 dnia

 

Szyby wyczyściłem czyścikiem

Dno odmuliłem dokładnie

Wyczyściłem dekoracje w akwarium

Wyczyściłem filtr

Miałem parę gniazd okrzemówk ale je wyczyściłem

Tych czynności nie robi się na raz ale etapami np,w jednym tygodniu podmianka i odmulanie po dwóch tygodniach reszta czynności.

Robiąc to wszystko naraz pozbyłeś się w znacznym stopniu bakterii nitryfikacyjnych stąd podejrzewam kłopoty z akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegrzół dobrze lecz co zrobić w sytuacji gdy niestety syfek znajduje się na kokosach lub wlazł pod korzeń ? albo co gorsza wlazł mi w szczeliny w korzeniu. Taki stan rzeczy mam zostawić na następny tydzień ?

 

Z chęcią przeczytałbym jakiś temat odnośnie pielęgnacji i podmiany wody w akwarium lecz niestety nie potrafię znaleźć tutaj na forum konkretnego tematu gdzie zostałby opisany proces pielęgnacji i czyszczenia akwarium, jedynie jaki taki temat znalazłem to odnośnie restartu aqua.

 

Na roślinkach też mam trochę syfku i nie wiem czy je też wyciągać i wypłukać czy też nie.

 

Niestety owy syfek wnikał przede wszystkim z przekarmienia rybek moja druga połówka niestety raz sypnoła stanoooowczo za wiele pokarmu dla kirysków.. no i ja również dawałem zbyt dużo jedzonka lecz teraz karmimy rybki o wiele mniejszymi porcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...