Skocz do zawartości

zielono szary szok po sera bio nitrivec


ptaq1978
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

pierwszy raz zabieram głos na tym forum więc proszę o wyrozumiałość ;-)

Jakiś czas temu moje rybki (pyszczaki) załapały ospę. Wyleczyłem je za pomocą Ichtio tropicala, i uratowałem część rybek, ale zaraz po tej kuracji wydaje mi się że woda zrobiła się destylowana, i mimo braku kropek na rybkach, zaczęły mi padać jedna po drugiej. Wtedy to właśnie uratowałem życie w akwarium dodając Sera Bio Nitrivec (biostarter jak kto woli). Woda wyklarowała się idealnie rybki przestały odchodzić do św. Piotra, ale....pojawiły się mi na kamieniach zielono szaro czarne "glony". Próbowałem usunąć je szczoteczką szorowałem zaparcie ale kamienie zaledwie lekko pojaśniały. Pomóżcie czym się tego pozbyć?

zdjęcia poniżej

 

Zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akwa 112l mam od 15 października 2011, wcześniej woda w nim dojrzewała 8 dni, mało tego jeszcze silikon mi na niebiesko wybarwił po ichtio. Obsada to w sumie 20 pyszczaków .yellow,red red , red blu, johany, 2 zbrojniki lamparcie, pyszczak złocisty. Karmione są raz w tygodniu krylem, w tygodniu spirulina,sera granured białkowy-uwielbiają go, sera granugreen warzywny nie lubią go. Napowietrzenie non stop chodzi, 20l wody na 2 tygodnie podmieniam, filtr tetra ex700 kubeł.

Acha co ile należy taki filtr czyścić?

 

filmik z dzisiejszego karmienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to syzyfowa robota. Glony w niczym specjalnie w malawi nie przeszkadzają.

 

Jeżeli cię koą w oczy to możesz spróbowac mechanicznie usunąć ile się da i przede wszystkim obsadę zmienić, bo ci ryby wszystkie pozdychają.

 

Brak roślin + przerybienie to bedzię tykająca bomba zegarowa. Z resztą miałeś już tego przykład w postać chorób.

 

BTW. Zbrojniki do oddania bo ani biotopowo nie pasują ani wielkością do tego akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...