Skocz do zawartości

Apatyczne ryby - co robię nie tak?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu ostrzegam, że sprawa nie jest pilna - po prostu nie chcę popełnić drugi raz tych samych błędów.

Niedawno straciłam platynkę, która już od momentu wpuszczenia do akwarium była "anorektyczna" i raczej nie trzymała się ze wszystkimi rybami. Ale wszystko było OK. Potem przestała jeść, zaczęła "polegiwać" na dnie, w końcu leżała cały czas, płytko oddychając. Parametry - w porządku. Kryjówek - dość. Agresji - brak.

Krótko przed jej śmiercią dziwnie zaczęła zachowywać się gupiczka, leżała pod filtrem. Poprawiło jej się znacznie, ale piątego dnia zauważyłam coś na kształt pleśniawki - odpadło, kiedy próbowałam ją odłowić. Zrobiłam jej kąpiel w Healthosanie, przeżyła, miała się dobrze - wpuściłam ją do ogólniaka, wszystko w porządku - a potem znalazłam ją martwą, zaklinowaną pomiędzy roślinkami.

Nie wiem, co robię źle. Podmiany są regularne, parametry dobre. Wczoraj w sklepie też widziałam 2 takie platki. Może to przywleczone stamtąd?

 

Dziękuję za diagnozy,

Akwariatka

 

PS: szukałam, ale nie znalazłam takiego tematu. Jeśli się powtarzam, proszę o usunięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...