Skocz do zawartości

Co jeszcze dodać do akwa?


siawes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie drodzy forumowicze co jeszcze mogłbym dodać z dekoracji bądź roślin do swojego akwarium? Moim zdaniem czegos brakuje ale sam nie wiem czego i moze wy podpowiecie. Mam akwa 112 l a w nim 9neonkow, 2 kosiarki, 1 glonojad, 2 bocje wspaniale, 1 duch amazonski , 3 platki, 3 razbory oraz ostatnio dokupilem proporczykowce 4 szt z kap lopez i ogolnie chcialbym z zcasem tylko na proporczykowce sie przestawic i pod nie chcialbym juz zmieniac akwarium . Co koledzy myslicie zeby jeszcze dolozyc do mojego akwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślin jak najbardziej możesz dodać.Faktycznie kamienie niezbyt wizualnie wyglądają.Dokupiłbym jeszcze kilka neonków.Zdecydowanie proponuję pozbyć się ducha.Bocji powinno również być więcej to rybka stadna,z resztą kosiarki też.Masz bocję wspaniałą więc nie wiem czy to najtrafniejszy wybór do tego litrażu.Nie jestem zwolennikiem dwóch gatunków ryb stadnych w 112l.Chcesz postawić na proporczykowce,mi osobiście podobają się te rybki.Z tego co wiem lubią gęsto zarośnięte zbiorniki,ale też lubi skakać:)warto o tym pamiętać i przykryć akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde bocji za bardzo nie chcę narazie oddawać ;] bo mi slimaki zjada ladnie i te 2 szt maja po ok 5cm , kosiarki w sumie moge oddac bo wcale nie czyszcza mi akwa z glonów. Za duzo kamieni mówicie tak? Myslalem ze jak sporo bedzie i jak porobie sporo kryjówekto lepiej dla proporczykowców bo akwa zaczynam pod nie robic? A co z roślinek mogę dodać? Bo nie ukrywam ze chciałbym mieć ładny gąszcz ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde bocji za bardzo nie chcę na razie oddawać ;] bo mi slimaki zjada ladnie i te 2 szt maja po ok 5cm

Bocje rosną do 25cm i w takim akwarium będą tylko zestresowane. Sam to przerabiałem, trzymając je w mniejszym tymczasowym. Poza tym to ryba stadna więc min. 5 sztuk

 

Oddaj je jak najszybciej a ślimaki najlepiej wybierać ręcznie. Ja się tak ślimaków pozbyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z roslin poleciłbys kolego żeby dosadzić , żeby gęściej było i żebym mniej glonów miał bo jak kosiarki oddam to co mi je bedzie zjadac?;] z obserwacji tych proporczykowców co kupiłem to jest bardzo żywą rybką , wręcz naszego polskiego klenia przypomina ruchami i budową ;] zauroczyła mnie ta rybka i chce akwa typowo pod nie zrobic ;]

a jak juz bede miał same proporczykowce to moja obsada w akwa moze byc taka?:

1 zbrojnik

1 duch amazonski

2 bocje wspaniale

proporczykowcow ok 12-14szt

i do tego cos co zjada glony w akwa bym kilka szt chcial kupic. dodam ze akwa 112l , oswietlenie 2x 18, filtr wewnetrzny hailea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to otoski albo krewetki , cos z tego wybiorę napewno , ale nie beda atakowane przez proporczykowce? i jakie dać rośliny żeby zagęścić i troszke podwyzszyc ich poziom? a czy np moze byc taka obsada?

1 zbrojnik

8 otosek

12 proporczykowiec

2 bocja wspaniała

tu juz bez ducha ktory te otoski napewno pozjada tak jak wcina mi co jakis zcas neonki. jak go kupilem mial 7 cm a teraz ok 20cm ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak juz bede miał same proporczykowce to moja obsada w akwa moze byc taka?:

1 zbrojnik

1 duch amazonski

2 bocje wspaniale

proporczykowcow ok 12-14szt

i do tego cos co zjada glony w akwa bym kilka szt chcial kupic. dodam ze akwa 112l , oswietlenie 2x 18, filtr wewnetrzny hailea

Przecież ci wyraznie napisałem, że bocje i duch w ŻĄDNYM wypadku nie nadają się do tego akwarium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że bocja to śliczna rybka, ale rośnie trochę duża. Poza tym dwie bocje to trochę mało. Więc lepiej oddać niż żeby rybki się męczyły. Jeżeli chodzi o zbrojnika, wiesz otoski to też zbrojniki tylko małe i one ci wystarczą. Miałam kiedyś zbrojnika niebieskiego albinosa, jak urósł to był dramat, dwa razy przepłynął przy dnie i połowa roślinek pływała przy powierzchni.

Było mi ciężko, ale oddałam go (jest w akwarium szkolnym).

 

Proponuję ci zrobić akwarium jednogatunkowe + otoski jako ekipa sprzątająca, proporce rosną dość duże. Takie jest moje zdanie, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To same proporczyki dac i otoski? A otoski skuteczne sa w oczyszczaniu glonow? Czy to ze duzo roslin bede mial spowoduje ze nie bede mial glonow, czy jakis srodek anty glonom podlac? Bocje chociaz 1 bym chcial zostawic bo mam plage slimakow a one je ladnie zjadaja a inaczej nie wiem jak ich sie pozbyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po lewej wygląda na jakąś żabienicę albo odmianę zwartki. Masz słabe światło więc musisz wybrać coś z cieniolubnych roślin.

Wspominałeś coś o glonach, powiedz jaką masz filtrację, czy robisz podmiany wody, może robisz jakieś testy parametrów wody. Jak wyglądają twoje glony ? Dużo glonów powstaje przez złą cyrkulację wody, zaleganie DOC w podłożu (w skrócie: kupki rybek, podgniłe roślinki). jak długo masz to akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po lewej wygląda na jakąś żabienicę albo odmianę zwartki. Masz słabe światło więc musisz wybrać coś z cieniolubnych roślin.

Wspominałeś coś o glonach, powiedz jaką masz filtrację, czy robisz podmiany wody, może robisz jakieś testy parametrów wody. Jak wyglądają twoje glony ? Dużo glonów powstaje przez złą cyrkulację wody, zaleganie DOC w podłożu (w skrócie: kupki rybek, podgniłe roślinki). jak długo masz to akwarium?

ale mi chodzi od lewej na zdjeciu ;] wzgledem aparatu a nie tyłu akwarium , a zabienica jest po prawej na zdjeciu owszem ;] mam 2 swietlowki 2x 18 . Co do glonów to nie sa az takim problemem ale zawsze lepiej zeby nie bylo. Filtrację mam 650l na 1h , podmieniam wode co 3 tyg tak ok 30 litrow i przy okazji podmiany odkurzam całe podłoże a akwarium mam 14 miesiecy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodziło mi o tą lewą stronę akwarium. Jestem kobietą ale racze nie mylę stron :lol: .

Naprawdę wygląda to na jakąś zwartkę (Cryptocoryne).

Tutaj masz linka do roślin cieniolubnych, może coś wybierzesz: viewtopic.php?f=5&t=9355

 

Duża masa roślinna pomaga w trzymaniu glonów w ryzach. Proponuję ci jednak robić częstsze podmiany, np. raz w tygodniu.

Kup sobie Easy Carbo (EasyLife), systematyczne podawanie tego węgla w płynie też pomaga przy glonkach i roślinki lepiej rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...