Skocz do zawartości

PROBLEM Z GURAMI


Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam od jakiegoś czasu problem z moimi gurami dwu-plamisty odmiana złota

w akwarium mam 2 welonki nieduże glonojada 2 załobniczki i 3 gurami 2 samce 1 samice na pewno są dojrzałe płciowo akwarium ma 112litrów

samce gurami mocno ściemniały toteż podniosłam temperaturę do 28 stopni jak przy tarle samce siedzą za roślinkami ledwie je widac natomiast samica pływa żywo po całym akwarium i przepędza inne ryby... z dnia na dzień to się nasila czy przenieść ja do innego akwa na okres tarła ?? pomóżcie zaden z samców nie zbudował gniazda a samica ukrywa sie za filtrem po drugiej stronie akwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samce gurami mocno ściemniały toteż podniosłam temperaturę do 28 stopni jak przy tarle samce siedzą za roślinkami ledwie je widac natomiast samica pływa żywo po całym akwarium i przepędza inne ryby... z dnia na dzień to się nasila czy przenieść ja do innego akwa na okres tarła ?? pomóżcie zaden z samców nie zbudował gniazda a samica ukrywa sie za filtrem po drugiej stronie akwa

Coś się mieszasz w zeznanich. W końcu samica pływa czy się ukrywa...?

 

Samce przydałoby się rozdzielić jeżeli ze soba walczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałaś "napowietrzona", co sugeruje że napowietrzasz wodę dla ryb labiryntowych, tak? Zasugerowałem Ci że napowietrzać dla tych ryb nie trzeba.

 

Po za tym spuść z tonu i edytuj swój ostatni post bo nie wiem czy wiesz ale właśnie złamałaś regulamin.

 

Teksty o łbie i zamianą sobie odpuść bo nie błyszczysz dzięki temu. Jakąkolwiek wiedzą się lepiej wykaż a nie ze "słodką buzią" skaczesz. :zamieszany:

 

 

 

edit.

Dla dobra swoich ryb: wstaw filmik(nawet nakręcony telefonem) albo załącz zdjęcia tych gurami. Prawdopodobnie źle rozpoznałaś płeć i przez to mieszasz się w wypowiedziach. Nikt Ci tu źle zrobić nie chce, ale czytając takie ciekawostki ciężko czasem powagę zachować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE MAM JE WPUŚCIĆ DO AKWA BEZ FILTRA CHYBA ŻEŚ SIĘ Z NA ŁBY POZAMIENIAŁ....

Misiaczek leci na przymusowe wakacje, z których nie wróci.

Olewanie poleceń modów, wyzywanie innych od ch... i to przez samo h, wyzwiska na PW i ogólnie za całokształt.

 

PS:

Na tym forum sa sami idioci i debile

Spoko, uwolnię Cię od tego niemiłego towarzystwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...